R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309829 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zmierzyć się z Dziewiczą Górą

 

W najbliższą niedzielę Bike Cross
Maraton Gogol MTB w Czerwonaku


Tak było przed rokiem - w lipcu 2017. Startują zawodnicy na dystansie Mega. Na prowadzeniu Michał Górniak (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link).
Fot. Piotr Kurek

Fani maratonów MTB będą mieli w niedzielę niepowtarzalną okazję zmierzyć się z Dziewiczą Górą. I to nie jeden raz, a kilka. Ci z dystansu Mini (32 km) trzy razy, ci z Mega (64 km) - aż sześć. To zmaganie będzie miało miejsce podczas kolejnej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018, ze startem i metą na terenie kąpieliska AKWEN "Tropicana" Owińska (gmina Czerwonak).

Dziewicza Góra leży na wysokości 143 metrów nad poziomem morza. Położona na terenie dużego kompleksu leśnego, jakim jest Puszcza Zielonka, jest od lat magnesem dla pasjonatów jazdy na rowerach górskich.

W przeszłości ścigali się na niej najlepsi kolarze górscy naszego kraju, przez Dziewiczą Górę wiodły też trasy maratonów, które w Murowanej Goślinie przez lata organizował Grzegorz Golonko.

W niedzielę 29 kwietnia maratończycy spotykają się nad kąpieliskiem AKWEN "Tropicana -Owińska" na terenie gminy Czerwonak, skąd o 11.15 i o 11.30 ruszą na trasę. Bardziej zaprawieni w wysiłku pokonają 64 km z sześciokrotnym podjazdem pod Dziewiczą Górą, ci z Mini (32 km) - też zmęczą się aż trzy razy w tym kultowym miejscu dla wielkopolskiego MTB.

Inauguracyjna impreza w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018 odbyła się 8 kwietnia Dolsku. Wzięło w niej udział ponad 500 osób. Ta w Czerwonaku, druga w tegorocznym cyklu zapowiada się bardzo atrakcyjnie: z podjazdami i zjazdami na Dziewiczej Górze.

Odbędzie się także Rajd z Duszą na dystansie 17 km, który poprowadzi Andrzej Billert - wielce zasłużony popularuzator turystyki rowerowej.

                                                   Piotr Kurek


29 kwietnia 2018
Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca
Gdzie: Owińska (gmina Czerwonak) - kąpielisko AKWEN "Tropicana", ul. Plażowa 1
Start: godzina 11.15 - Mega, 11.30 - Mega. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8.30 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 32 km, Mega - 64 km.
Więcej informacji: http://gpmtb.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL