R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327502 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Słoneczny maraton MTB w Górze

 

Przemysław Papież i Wojciech Mizuro
w niedzielę w rolach głównych

Dzisiaj, w niedzielę 12 sierpnia, w Górze odbył się maraton MTB o nazwie "Sto procent pasji" w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. W wielce sympatycznej imprezie sportowo-rekreacyjnej, którą zorganizował miejscowy DGR Team, wzięło udział ponad 250 osób - w tym 75 dzieci do lat dziesięciu. Bohaterami zawodów okazali się zwycięzcy na obu dystansach (Mega i Mini) - Przemysław Papież i Wojciech Mizuro, obaj z Leszna, rówieśnicy, czterdziestolatkowie z rocznika 1978.

Maraton MTB w Górze odbył się już siódmy rok z rzędu. Do sprawdzonej przez lata trasy organizatorzy dołożyli nowe ścieżki, atrakcyjne nad wyraz. Bardziej doświadczeni zawodnicy tym razem będą mieli do pokonania 60 kilometrów, ci z dystansu Mini zmierzyli się z rywalami na 37 km. Także juniorzy i młodzicy skorzystali z szansy sportowej rywalizacji - na 12 i 8 kilometrach.

Kiedy ruszali na trasę o godzinie 11.00 (Mega) świeciło słoneczko i było ciepło. Honorowym starterem była pani burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, którą zachwyciła uroda imprezy, ładna jej organizacja i liczny - jak na wakacyjną porę - udział pań i panów.

Co tu dużo mówić, ci którzy tutaj choć raz startowali - znów się cieszyli, że jadą pięknymi lasami (na południe od Góry), nie zabrakło polnych dróg, przytulili się do zbiornika Ryczeń i przecięli rzekę Barycz. Ostatnie metry wiodły po asfaltowej drodze przy przepięknym kompleksie sportowym w Górze - na miejscowy stadion.

Faworytem do zwycięstwa na najdłuższym dystansie wydawał się Paweł Wasiński z Kąkolewa (Strefasportu.pl MW Invest), aktualny mistrz Polski na szosie w kategorii cyklosport, który swój tytuł wywalczył 1 lipca w Starachowicach. W miniony piątek pokazał swe sportowe możliwości w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w Tour de Pologne Amatorów na dystansie 58 kilometrów (ponad 2000 startujących) uplasował się na siódmym miejscu.

Tym razem musiał jednak uznać wyższość kolegi z teamu - Przemysława Papieża, który na finiszu okazał się szybszy, o sekundę, od innego mieszkańca Leszna - Michała Stachowskiego (REAL 64-sto). Paweł Wasiński zameldował się na mecie 28 sekund za triumfatorem trasy Mega, na którego na końcowej kresce czekały dwie córeczki (bliźniaczki), żona i mama.

Mówiąc krótko, panowie Papież, Stachowski, Wasiński oraz ich rywale - Bartosz Wujczak, Piotr Krysman, Mariusz Chyła, Daniel Huzar, Tomasz Tęgi, Mikołaj Poloch, Dariusz Drobniak i Janusz Tumiłowicz pokonywali w takiej właśnie kolejności dystans 60 km ze średnią prędkością od prawie 26 do 23 km na godzinę. W tej stawce było dwóch mieszkańców Góry: Daniel Huzar był siódmy open, Janusz Tumiłowicz - 11.

Na dystansie Mini nie było niespodzianek. Triumfował pewnie Wojciech Mizuro z Leszna (REAL 64-sto). Regularnie wygrywa rozmaite maratony MTB, w piątek jechał też Tour de Pologne Amatorów, w którym uplasował się w pierwszej dwudziestce i wyprzedził wielkie nazwiska polskiej szosy: Czesława Langa, Krzysztofa Sujkę, Jana Brzeźnego, Jana Faltyna, czy też Henryka Charuckiego.

Drugi open na Mini okazał się Mateusz Mróz z Czapur (Galibier BikeFun Team) - były kolarz szosowy i reprezentant Polski, trzecie miejsce zajął utalentowany Emilian Pajzert z Leszna (REAL 64-sto).

W Górze nie mogło zabraknąć pań. Żadna z nich nie zdecydowała się na start na dłuższym dystansie. Na Mini pewnie zwyciężyła Julia Borowska z miejscowości Kąty (Kross Euro-Rower.pl) przed Sylwią Tumiłowicz z Góry (DGR Racing Team) i Iwoną Chyłą z Leszna (REAL 64-sto).

Sympatyczną imprezę w Górze zorganizowali Janusz Tumiłowicz, Marcin Sobański, Daniel Huzar i koledzy oraz ich rodziny - wszyscy spod znaku DGR Racing Team. Były przepyszne pierogi, chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami. Ciasta i napojów nie brakowało.

To była impreza zorganizowana z sercem, czego byłem świadkiem i jej moderatorem z mikrofonem w ręku. 75 dzieci do lat dziesięciu miało swe rowerowe zmagania na zielonej murawie stadionu. Wszystkie one otrzymały drobne upominki (PGNiG) i po trzy pierogi każda pociecha.

To był wielce słoneczny i sympatyczny maraton MTB. Jego zaś dwoma głównymi aktorami: Przemysław Papież i Wojciech Mizuro, obaj z Leszna, obaj z rocznika 1978. Triumfatorzy z obu dystansów pokazali swą moc i wjeżdżali na końcową kreskę oklaskiwani i oczekiwani nie tylko przez ich rodziny.

                                            Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL