R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824876 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Albert Fokt pierwszy na mecie

 

Inauguracja cyklu Powerade® Garmin Marathon MTB 2012 w Murowanej Goślinie


Albert Fokt jedzie po swe kolejne zwycięstwo w karierze. Do mety pozostało mu jeszcze około 1000 metrów. Krople deszczu (widoczne na zdjęciu) osiadły na obiektywie.

Albert Fokt z Kalisza, przez długie lata najlepszy kolarz MTB w Wielkopolsce, w inauguracyjnej imprezie cyklu Powerade Garmin Marathon MTB w Murowanej Goślinie jako pierwszy pojawił się na mecie. Znany zawodnik startował na dystansie Mini (36 km) i przejechał go w czasie 1 godziny 19 minut 5 sekund.


Prawie tysiąc ludzi wystartowało dziś w maratonie MTB w Murowanej Goślinie.


Na najdłuższym dystansie (112 km) nie doszło do niespodzianki. Triumfował Andrzej Kaiser z Bytowa w czasie trzech godzin 56 minut 11 sekund.


Andrzej Kaiser (1115 - z lewej), guru polskich maratończyków MTB, zajął dzisiaj pierwsze miejsce w Murowanej Goślinie na najdłuższym dystansie - 112 km.

Mimo złej pogody, zimno i deszcz, wystartowało na trzech dystansach prawie tysiąc maratończyków MTB z całego kraju.

Wyniki Powerade® Garmin Marathon MTB w Murowanej Goślinie na stronie http://www.sportchallenge.pl/.

xxx

x Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki, rocznik 1965, tym razem startował ma dystansie Mini. Jechał z numerem startowym 1156 jako członek ZHR Teamu, zajął miejsce 117. z czasem 01:49:09.1 i był bardzo zadowolony z tego faktu. To była już siódma edycja maratonu MTB w Murowanej Goślinie i pan burmistrz uczestniczył w nim po raz szósty jako zawodnik.

x Agnieszka Gulczyńska, dziennikarka Wielkopolskiej Telewizji Kablowej i zarazem aktualna mistrzyni Polski amatorów w maratonie MTB, tym razem nie wystartowała. Była jednak w Murowanej Goślinie i asystowała swym koleżankom i kolegom z poznańskiego Corratec Teamu, gdy ruszali w zimnie i deszczu na trasę.

x Marek Witkiewicz (rocznik 1958) z Poznania, prawnik i zarazem siedmiokrotny mistrz Polski w kolarstwie amatorów (MTB i przełaje), dziś radował się nad wyraz: po raz pierwszy pokonał w sportowej rywalizacji Zbigniewa Krzeszowca, wybitnego przed laty szosowca, reprezentanta Polski na Wyścig Pokoju.

x Andrzej Kaczmarek (rocznik 1947) z Poznania, trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju - debiut w majowej imprezie w roku 1970, w zimnie i deszczu jechał dystans Mega.

x Kazimierz Gogolewski (rocznik 1949) z Poznania startował na dystansie Mini i moją nieobecność na trasie maratonu MTB skwitował krótko: - Piotr, nie musisz nic mówić. Wiem, nie trenowałeś, zaorali ci ścieżkę rowerową.


Oni pokonali dystans Mega. Andrzej Matusiak (1417 - znany w Poznaniu trener aikido), Ryszard Bróździński (65 - świadek zaorania ścieżki rowerowej Rusałka -Strzeszynek) i Andrzej Marciniak (1905).
 

x Temat zaoranej ścieżki rowerowej na trasie Rusałka - Strzeszynek stał się znany już w całej Polsce rowerowej. Ciekawe, jak jutro odniosą się do bulwersującej sprawy władze Poznania i tajemniczy biznesmen. Opinia maratończyków MTB jest taka, że władze Grodu Przemysła wsadzą głowę w piasek i nic nie zrobią w tej sprawie. Czy natomiast ujawni się sprawca zaorania ścieżki i zechce przedstawić swój punkt widzenia w tej sprawie? - to pytanie na miarę Szekspira.

x Był to maraton znanych nazwisk w świecie MTB. Wystartowali wszyscy liczący się mężczyzni w Wielkopolsce: Marek Witkiewicz, Paweł Bober, Tomasz Kaczmarek, Mateusz Mróz, Gerard Wlekły, Jarosław Paszczyński, Jacek Wichłacz i dziesiątki także innych znanych pasjonatów MTB.

x Wojciech Jurasz, znany poznański lekarz traumatolog i ortopeda, z charakterystycznym dla siebie wdziękiem jechał na dystansie Mega na rowerze przełajowym. Na Dziewiczą Górę nie wjeżdżał, wbiegał z rowerem na plecach.

x Murowana Goślina wystawiła dziś kilkudziesięcioosobową ekipę MTB. Liderem był burmistrz Tomasz Łęcki, natomiast Mateusz Niedbała (mieszkaniec podpoznańskiego miasteczka), który startował na dystansie Mega został zdyskwalifikowany.
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL