R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739958 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Elita kobiet i mężczyzn pojedzie
w Obiszowie dystans 105 kilometrów

 

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB już za 24 dni


Dariusz Batek wygrał w ubiegłym roku w Obiszowie maraton MTB z cyklu Puchar Polski.

Niewiele ponad trzy tygodnie pozostało do kolarskiej imprezy MTB Obiszów. W tym roku zawody będą miały rangę mistrzostw Polski, a rozegrane zostaną tradycyjnie w obiszowskim Bike Parku.

Zawody potrwają dwa dni (8-9 września). W sobotę rywalizacja toczyć się będzie w jeździe indywidualnej na czas. Od jej wyników uzależnione będą miejsca w sektorach startowych kolejnego dnia. W niedzielę do pokonania będą trzy dystanse. Najkrótszy – Puchar Wzgórz Dałkowskich – mierzyć będzie 35 km. W Mistrzostwach Polski Amatorów do przejechania będzie 70 km, a Mistrzostwach Polski XCM 105 km (3 rundy po 35 km każda).

Na listach startowych są już pierwsze nazwiska, ale wciąż jeszcze można się zapisywać. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie http://www.mtbobiszow.pl. Dlaczego warto wystartować? – Bo MTB Obiszów to dwudniowa impreza kolarska za 40 złotych – mówi Artur Chodr, Dyrektor Wyścigu. – Oprócz świetnie przygotowanych tras, nagród dla około 60 osób, na uczestników czekać będzie bezpłatne pole namiotowe, urozmaicone wyżywienie, od pieczywa po pieczonego dzika, opieka fizjoterapeutyczna, mechaników. Bo to także świetna atmosfera z muzyką na żywo i wieczornym oglądaniem filmów na telebimie – dodaje Artur Chodor. Organizatorami imprezy są: MTB Obiszów Team oraz gmina Grębocice.

Przypominamy, że trasy w Obiszowie są oznakowane i dostępne już dziś. Organizatorzy zapraszają na treningi i zawody!

W ubiegłym roku na obiszowskiej trasie walczono w ramach Pucharu Polski. Wśród kobiet, na dystansie 70 kilometrów, wygrała Magdalena Sadłecka. Najlepszym z panów był Dariusz Batek. Batek jest także aktualnym mistrzem Polski w maratonie MTB. Tytuł ten wywalczył we wrześniu 2012 w Dąbrowie Górniczej. Mistrzynią Polski jest Aleksandra
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL