R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831557 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rozkład jazdy na sierpień

 

Czwartki kolarskie na torze
samochodowym "Poznań", maratony MTB


Sławomir Spławski wygrał w tym roku cztery razy wyścig kolarski na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Dziś pierwszy dzień sierpnia 2017. Co czeka w tym miesiącu fanów rowerów i kolarstwa w Wielkopolsce? Napiszę w wielkim skrócie, impreza goni imprezę i tak przez prawie 31 letnich dzionków.

Czwartki kolarskie. W sierpniu na torze samochodowym "Poznań" odbędzie się pięć imprez: w dniach 3, 10, 17, 24 i 31.

Najbliższa już w ten czwartek - 3 sierpnia. Tym razem kolarze pokonają 15 rund, czyli 61425 metrów. Początek szosowej rywalizacji o godzinie 18, weryfikacja zgłoszeń internetowych od 16.30 do 17.30. Będzie to już szesnaste w tym roku spotkanie fanów szybkiej jazdy na rowerach w ważnym miejscu dla polskiego kolarstwa.

Podczas piętnastu wyścigów aż cztery razy triumfował Sławomir Spławski z Bogdanowa, ostatnio na listę zwycięzców spektakularnie wpisał się Adam Adamkiewicz z Grabonogu (Real 64-sto), przed laty kolega klubowy Michała Kwiatkowskiego w Pacyfiku Toruń.

Maratony MTB Gogola. Bike Cross Maraton Gogol MTB - to cykl wielkopolski, który organizuje Wojciech Gogolewski. W sierpniu odbędą się dwie imprezy w jego ramach: szóstego w Suchym Lesie i dwudziestego - w Pobiedziskach.


Bike Cross Maraton Gogol MTB, Wyrzysk - 28 maja 2017.
Fot. Hanna Marczak

Suchy Las już od kilku lat znajduje się na mapie wielkopolskich maratonów MTB. Zawodniczki i zawodnicy startuję z polany przy ulicy Bogusławskiego a potem pedałują w okolicach poligonu Biedrusko. Jest tutaj zawsze co robić, walka o pierwsze miejsca jest zacięta nad wyraz. Nie inaczej będzie i w najbliższą niedzielę.

Pobiedziska - to nowa lokalizacja. Okolice tego miasteczka są urokliwe i można być bardziej niż pewnym, że Wojciech Gogolewski wyznaczy ładną trasę na zawody w dniu 20 sierpnia.

Smyczyna zaprasza. W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, w Smyczynie pod Lesznem odbędzie się maraton MTB w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.

Meta znajdować się będą na terenie obiektu o nazwie Rancho Smyczyna. To pięć hektarów ziemi, na której znajduje się hotel, restauracja, mini zoo. W pobliżu piękne lasy i trasy wymarzone do rywalizacji na rowerach górskich. Start nastąpi w miejscowości Błotkowo.

W Smycznie będzie można wybrać jazdę na czterech dystansach: Mega - 62 km (4 pętle), Mini - 31 km (2 pętle), Junior - 15,5 km (1 pętla) i Młodzik - 7 km. Pamiątkowe medale czekają na tych, którzy do 2 sierpnia zapiszą się drogę elektroniczną (http://zapisy.ultimasport.pl/303), dla trzech najlepszych na Mega (open) i Mini (open)organizatorzy przygotowali premie finansowe.

Przygoda z górami. W niedzielę 13 sierpnia fani MTB startujący w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric będą mieli okazję po raz pierwszy zmierzyć się z górami, gdyż maraton odbędzie się pod Jelenią Górą - w Dziwiszowie. Trasy nie będą zbyt długie do pokonania, ale w pionie trzeba pokonać wiele, wiele metrów.

Kierunek Mądrzechowo. Pod Bytowem, ojczyżnie Czesława Langa, znajduje się wieś Mądrzechowo. Przed rokiem jej sołtys Eugeniusz Wiatrowski z pomocą Andrzeja Kaisera zorganizowali maraton MTB. Impreza odbyła się w październiku i była niezwykle udana.


Andrzej Kaiser zaprasza na maraton MTB do Mądrzechowa pod Bytowem.

Fot. Szymon Gruchalski

W tym roku panowie Wiatrowski i Kaiser przeprowadzą ją w sobotę 19 sierpnia. Trasy są już przygotowane, nagrody również. Warto wybrać się pod Bytów, by pościgać się w bardzo ładnej okolicy nie tylko z ludźmi z miejscowej Baszty i Kaszub.

Klęka nie klęka. W Klęce przed Jarocinem w minionych dwóch latach odbyły się maratony MTB. Ich pomysłodawcami było małźeństwo Bożena i Piotr Łąccy, mający wsparcie miejscowej firmy Phytofarm (dawniej Herbapol).

Startowali tu znani zawodnicy, były dobre nagrody. Nie inaczej będzie i 26 sierpnia, gdy odbędzie się już po raz trzeci Klęka MTB Maraton - znów zorganizowany przez ludzi, którzy kochają rowery i kolarstwo.

Piotr Kurek

Sierpień 2017

3 - czwartek kolarski, Poznań
5 - maraton MTB, Smyczyna
6- Bike Cross Maraton Gogol MTB, Suchy Las
10 - czwartek kolarski, Poznań
13 - Grand Prix Kaczmare Electric, Dziwiszów
17 - czwartek kolarski, Poznań
19 - maraton MTB, Mądrzechowo
20 - Bike Cross Maraton Gogol MTB, Pobiedziska
24 - czwartek kolarski, Poznań
26 - maraton MTB, Klęka
31 - czwartek kolarski, Poznań

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL