R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625565 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Za klangorem żurawi

 

14 października maraton MTB
w podleszczyńskich Włoszakowicach


Warto już dziś zapisać sobie w kalendarzu, że w niedzielę 14 października odbędzie się we Włoszakowiach maraton MTB o niepowtarzalnym haśle "Za klangorem żurawi". Będzie to finał Leszczyńskiej Ligi Rowerowej 2018.

Nie wszyscy może wiedzą o tym, że Włoszakowice i okolice upodobały sobie żurawie. To jest ich matecznik, tutaj jest im najlepiej. Maraton MTB odbędzie się na terenie miejscowego nadleśnictwa, stąd leśnicy zaproponowali twórczo Grzegorzowi Mierzyńskiemu i Mikołajowi Polochowi, głównym organizatorom tej imprezy, by określić ją właśnie "Za klangorem żurawi". A słowo klangor oznacza głos żurawi (głośny i jednostajny) ciągnących w przelocie.

Dwa główne dystanse to Mega (54 km) i Mini (27 km). Maratończycy ścigać się będą na terenie Nadleśnictwa Włoszakowice. Trasa jest bardzo interwałowa po drogach gruntowych i duktach leśnych. Nie zabraknie też piachu, kamieni i korzeni. Swą szansę rywalizacji będą mieli juniorzy i młodzicy, odbędą się również wyścigi dla dzieci.

Start do pierwszego wyścigu (Mega) o godzinie 11.00. Zapisy internetowo do 11 października na stronie Leszczyńskiej Ligi Rowerowej (www.llr.com.pl) lub w dniu startu w biurze zawodów.

Imprezę organizuje Stowarzyszenie KS Kołownik Włoszakowice, wspierają je władze gminy i nadleśnictwa oraz miejscowy OSiR.

Aktualne informacje o włoszakowickiej imprezie na Facebooku: www.facebook.com/ Kołownik Włoszakowice.

                                               Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL