R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625347 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy do Zielonej Góry

 

W niedzielę dziewiąta już edycja cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022


Ich na pewno nie zabraknie w Zielonej Górze. Ekipa Watahy Przemków przed rokiem startowała w mieście wzgórz, wina i dobrych kolarzy.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę, 4 września, w Zielonej Górze odbędzie się ósma edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tereny bursy szkolnej przy ulicy Botanicznej 60, gdzie zlokalizowane zostanie miasteczko zawodów, przygotowane jest na przyjęcie kilku setek fanów kolarstwa górskiego.

– Spotykamy się w pierwszą niedzielę września w Zielonej Górze, na terenie bursy szkolnej przy ulicy Botanicznej - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu. – Po starcie zawodniczki i zawodnicy ani się nie obejrzą, a już będą w lesie - podkreśla. – Ale wcześniej odcinek około 400 metrów, po starcie, pokonają na ścieżce rowerowej, pilotowani przez kolarskich ultramaratończyków. Krzysztof Fechner i jego koledzy (Platakus Team) poprowadzą na odcinku od bursy szkolnej do lasu fanów MTB.

Autorem trasy zielonogórskiego maratonu MTB jest Kamil "Wieczór" Wieczorek, zielonogórzanin. Podobnie, jak w latach poprzednich, zadbał on o to, by teren rywalizacji był godny cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – Będą nowe single, nie zabraknie szerokich miejsc, gdzie wyprzedzanie innych będzie łatwiejsze. No cóż, trasa ze względu na swój interwałowy charakter nie będzie nudna i da startującym przyjemność z jazdy i satysfakcję po jej zakończeniu - to słowa Joanny Balawajder.

Jedna runda liczyć będzie około 25,0 km (wielkość przewyższenia to 500 metrów) i pokonają ją startujący na dystansie Mini. Ci z Mega pojadą ją dwa razy, z Giga - trzykrotnie.

Chce się wierzyć, że do Zielonej Góry przyjedzie dużo pasjonatów MTB. Zgłoszenia online (https://mtb.ke.pl/zapisy-online) były przyjmowane do środy (godzina 23:59). Swego akcesu do imprezy będzie można także dokonać w niedzielę 4 września o poranku w biurze zawodów (od 8:00 do 10:30)

Dystanse do pokonania: Giga - 74 km, Mega - 50 km, Mini - 26,0 km, Młodzik i Fun (11.0 km). Imprezę w Zielonej Górze organizuje Stowarzyszenie Bike & Run Promotion (Joanna Balawajder). .

                                 Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL