R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329375 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Eurobajki znów górą!

 

Ekipa z Poznania po raz szósty triumfowała
drużynowo w cyklu Skandia Maraton Lang Team 


Radość ekipy kierowanej przez Piotra Pawlaka.
Fot. Szymon Gruchalski
 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team z Poznania wygrał rywalizację drużynową cyklu Skandia Maraton Lang Team 2016. W Dąbrowie Górniczej jego reprezentanci świętowali sukces. Powtórzyli zwycięstwo sprzed roku z Kwidzyna, to już ich szósty triumf w dziesięcioletniej historii imprez Skandii i Czesława Langa.

Zapracowali na tą kolejną kolarską radość solidnie. Na każdej imprezie tego najbardziej prestiżowego i medialnego cyklu maratonów MTB w Polsce brało udział od 20 do 30 startujących. Nie inaczej było też i w Dąbrowie Górniczej.

Tutaj punkty dla drużyny zdobywali Małgorzata Zellner z Poznania (Grand Fondo), Andrzej Kaiser z Bytowa (Grand Fondo) i Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (Medio). 


"Eurobajki" na podium razem z Adamem Silutą z Lang Teamu.
Fot. Piotr Pawlak

Są drużyną łączącą kolarskie pokolenia. Z jednej strony dawni i nadal czynni mistrzowie szosy, jak Zbigniew Krzeszowiec z Gliwic (dołączył w tym roku do ekipy), Andrzej Kaczmarek z Poznania (obaj jechali przed 46 laty w Wyścigu Pokoju), Kazimierz Gogolewski z Poznania, z drugiej młodzież, jak Bartosz Kołodziejczyk i Patryk Krajewski. Kobiecą część teamu reprezentują, między innymi, Magdalena Sadłecka, Magdalena Hałajczak, Małgorzata Zellner, Katarzyna Hendrzyk-Majewska, Anita Ignaczak

Team liczy kilkadziesiat osób. Są w nim ludzie różnych profesji - złotnicy, kapitan żeglugi wielkiej i geodeta, całością zarządza skuteczny człowiek biznesu Piotr Pawlak. Dobrym duchem teamu jest Ryszard Pawlak (kolarz, trener, przedsiębiorca), który tydzień teamu, 12 września, ukończył 75 lat i od czasu do czasu jeszcze startuje w maratonach MTB. Team z Poznania trudno sobie wyobrazić bez Aleksandry Zygmont, radca prawny - menadżer grupy, która jej pomaga organizacyjnie i jest dobrym doradcą we wszystkich sprawach.

Mówiąc krótko, w deszczowej Dąbrowie Górniczej "Eurobajki" świętowali swój sukces, kolejny triumf drużynowy klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team. Cykl odbywał się w tym sezonie dziesiąty rok z rzędu, oni okazali się najlepszym teamem po raz szósty w historii imprez Skandii i Czesława Langa. 


Radość, rok po roku, z drużynowego sukcesu kolarskiego.
Fot. Piotr Pawlak

W nagrodę otrzymali premię finansową w wysokości 6 tysięcy złotych i biało-czerwwony skuter, za kierownicą którego zasiadł prezes Piotr Pawlak. Otoczyli go jego ludzie, uśmiechnięci i zadowoleni, by wyrazić swą radość, co artystycznie ujął swym aparatem fotograficznym niezastąpiony Szymon Gruchalski.

"Eurobajki" zdobyły 7596 punktów, drugie miejsce zajęła kolejna ekipa z Poznania, czyli Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes (7483), trzecie - KOMOBIKE SCOTT (7120). Sklasyfikowanych zostało 113 ekip.

W klasyfikacji generalnej elity mężczyzn, oczywiście na dystansie Grand Fondo, triumfował Wojciech Halejak z Gliwic (JBG-2) przed kolegą klubowym Patrykiem Piaseckiem i Leonem Grodzickim (Quest Team). W elicie kobiet trzy pierwsze panie to: 1. Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), 2. Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia), 3. Anna Urban (TRW Cloudware Team).

                                              Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL