R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41321247 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Mocarz Andrzej Kaiser
wygrał maraton we Wschowie

 

Rekordowa frekwencja podczas inauguracji
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015Krzysztof Krzywy (421) i Andrzej Kaiser (1) pokazali klasę we Wschowie. Wyprzedzili następnych zawodników o prawie 4 minuty.
Fot. Anna Olszańska

W niedzielę wszystkie drogi prowadziły do Wschowy (Lubuskie), gdzie odbyła się inauguracja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015. Co tu dużo mówić, wypadła rekordowa, jeśli chodzi o liczbę uczestników. Na trzech dystansach wystartowało ich prawie tysiąc. W roli głównej nie zawiódł Andrzej Kaiser z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), wygrywając na dystansie Giga.

Andrzej Kaiser, rocznik 1973, ma niespożyte siły. W sobotę startował w inaguracyjnych zawodach Skandia Maraton Lang Team w Warszawie, gdzie ścigał się na dystansie Grand Fondo (83 km) z czołówką polskiego MTB. To właśnie on rozpoczął atak na ostatnich kilkuset metrach bruku w Wilanowie, gdzie bardzo chciał wygrać, i gdzie przyjechał na metę jako trzeci - za Piotrem Konwą i Pawłem Barankiem.

Bytowianin przyjechał do Wschowy z nadzieją, że dobrze tutaj pojedzie. Na dziesiątym już kilometrze objął samotne prowadzenie, kilka kilometrów dalej dolączył do niego Krzysztof Krzywy. I tak jechali cały dystans prawie 80 kilometrów. We wschowskim parku rozergrali między sobą sprinterski finisz. Andrzej Kaiser był pierwszy, za jego kołem przyjechał Krzysztof Krzywy.

Po blisko czterech minutach pojawili się kolejni zawodnicy: trzeci był Marcin Kawalec, czwarty - Bartosz Banach. Na dystansie Giga triumfowała Michalina Ziółkowska.

– Niedzielny maraton we Wschowie został poprowadzony w ładnej okolicy - mówi Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce. – Dziś byłem zawodnikiem i startowałem na dystansie Mini, natomiast moja żona Małgorzata na Mega i zadziwiła się wielce, że miała okazję pedałować w pagórkowatym krajobrazie. Gogol MTB wystawił aż dziewięcioro zawodniczek i zawodników. Wytrwaliśmy do końca imprezy i wiem, jako organizator zawodów XC i maratonów MTB, że Tomasz Smolak (Kaczmarek Electric - koordynator całego cyklu) nadenerował się bardzo, ale to bardzo... I z całego serca przepraszał.

Tysiąc ludzi przyjechało do Wschowy, ale wyniki nie zostały ogłoszone. Firma odpowiedzialna za pomiar czasu miała problemy z elektronicznym systemem przetwarzania danych. Wyniki zostały zarejestrowane, ale nie można było sporządzić klasyfikacji dla poszczególnych dystansów i kategorii.

Wyniki są już w internecie (nieoficjalne), natomiast dekoracja zawodników i rozdanie nagród odbędzie się najprawdopodobniej podczas najbliższego maratonu w Zielonej Górze, czyli 10 maja. Gdzie zapewne nie zabraknie mocarza polskich maratonów MTB Andrzeja Kaisera.

                                                                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL