R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739665 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Krzysztof Murdza zaprasza do Cybinki

 

W sobotę Verus Maraton MTB


Krzysztof Murdza - czterokrotny mistrz Polski w kolarskich przełajach i wyścigach MTB - zaprasza w sobotę do Cybinki koło Slubic na Verus Maraton MTB 2011.

7 września tego roku ukończy 31 lat. Ale zanim tak się stanie, Krzysztof Murdza, bo o nim tu mowa, w najbliższą sobotę witać będzie w Cybince koło Słubic kolarzy górskich z całej Polski, władze centralne (minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak) oraz wojewódzkie i miejscowe na wielkiej imprezie sportowo-rekreacyjnej, jaką będzie Verus Maraton MTB. Witać ich będzie jako główny organizator, animator rekreacji i człowiek od dwudziestu lat będący blisko kolarstwa.

W wieku dziesięciu lat, jak dokładnie pamięta - była to jesień, zapisał się do LKS Bizon Bieganów, który w 1990 roku był w Polsce pierwszym jakby klubem półzawodowym kolarstwa przełajowego.

Krzysztof Murdza uprawiał kolarstwo przez dziesięć lat. Swą karierę zakończył w 2000 roku. Pierwsze poważne sukcesy odniósł w roku 1996, gdy zdobył jako junior młodszy dwa tytuły mistrza Polski: w przełajach (Nowogard) i MTB (Wisła). W tymże 1996 zdobył Puchar Polski w kolarskich przełajach, w tymże 1996 w mistrzostwach świata w przełajach (impreza odbywała się w Paryżu) zajął czwarte miejsce.

Dwa lata później, czyli w 1998, powtórzył sukces z Nowogardu i Wisły. W Ełku jako junior został mistrzem Polski w kolarskich przełajach, w Ustrzykach Dolnych zdobył tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim.

W latach 1997-1998 w Żywiec Grand Prix MTB, cyklu zawodów XC organizowanych przez Czesława Langa, wygrał pięć edycji. W roku 1999 brał udział, jako kolarz MTB, w wyścigu Paryż-Roubaix: zajął 28. miejsce w rywalizacji open i 11. w kategorii młodzieżowców na 413 startujących. – To było moje najtrudniejsze kolarskie wyzwanie. Ale wjazd na welodrom w Roubaix pozostanie w moich oczach i wspomnieniach na zawsze.

Rok później, przed Igrzyskami Olimpijskimi w Sydney (2000), znalazł się w szerokiej kadrze narodowej MTB: razem z Markiem Galińskim, Marcinem Karczyńskim i Mariuszem Kowalem. Dwa razy reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w przełajach, trzy razy w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim, dwa razy w mistrszostwach Europy MTB.

W latach 2002-2003 był dyrektorem sportowym grupy CCC POLSAT MTB, w latach 2005-2007 trenerem sekcji MTB w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy.

Krzysztof Murdza kocha rowery i w miejscu, gdzie przed laty zaczynał swą sportową karierę, w sobotę organizuje wielką imprezę: Verus Maraton MTB. 
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL