R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41321447 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
W najbliższą sobotę
wielki finał w Kwidzynie

 

Skandia Maraton Lang Team 2012


Przed rokiem w Kwidzynie triumfował Adrian Brzózka, na zdjęciu z Dariuszem Malągiem. Sobotnie zawody jawią się jako rewanż, wielki rewanż, za Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB w Dąbrowie Górniczej, gdzie wygrał Dariusz Batek przed Wojciechem Halejakiem.

Już 22 września w Kwidzynie odbędzie się ostatnia, finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team. Tego dnia poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach na dystansach Mini, Medio i Grand Fondo, a także triumfatorów Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team i najlepsze drużyny. Wśród maratończyków (trzeba mieć trzy zaliczone starty) wylosowana zostanie nagroda główna - samochód marki Jeep Compass.

Kwidzyn ponownie gościć będzie finałową edycję Skandia Maraton Lang Team, która zakończy tegoroczny, niezwykle udany rok maratonów Skandii. Tym razem start wyścigu oraz całe miasteczko usytuowane będzie w Stadninie Koni Miłosna.

Trasa w Kwidzynie

Trasa maratonu prowadzi głównie drogami leśnymi, ale są też odcinki asfaltu, szutry i polne drogi. Niedługie podjazdy i zjazdy są miejscami trudne technicznie. W czasie opadów deszczu na trasie w różnych miejscach mogą wystąpić spore ilości błota, pewnym utrudnieniem będą także liście zasłaniające powierzchnię drogi.

Kto wygra Puchar Polski?

W Kwidzynie zapadną również decydujące rozstrzygnięcia w Pucharze Polski Skandia Maraton Lang Team. Będzie to niezwykle ważny start, gdyż do zdobycia będzie podwójna ilość punktów. Zyskać można dużo, ale również dużo można stracić, dlatego do końca nie będziemy wiedzieli kto okaże się zwycięzcą zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a także w klasyfikacji drużynowej.

Największe szanse na triumf mają zawodnicy polkowickiego CCC: Magdalena Sadłecka i Dariusz Batek. Praktycznie tylko defekt, lub całkowita niedyspozycja tego dnia może im odebrać zwycięstwo. Kolarstwo jednak rządzi się swoimi prawami i musimy poczekać do końca.

W klasyfikacji drużynowej prowadzi HP-Sferis. Choć ekipa Piotra Kosmali ma dość dużą przewagę, to z powodu zdobywania podwójnej ilości punktów musi uważać na Corratec Team z Poznania.

Wiele kolarskich atrakcji

Na wszystkich, którzy przyjadą do Kwidzyna czeka masa kolarskich atrakcji. Tradycyjnie skorzystać będzie można z wozu wystawienniczo-serwisowego Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko z odżywkami Vitarade, które trafią do każdego uczestnika w pakiecie startowym, wraz ze specjalnym bidonem. Ponadto produkty Vitarade, ze specjalnej linii Skandia Maraton Lang Team znajdą się na bufetach. W miasteczku stanie także telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami. Na stoisku Vitesse będzie można zakupić odzież kolarską w promocyjnych cenach. Ponieważ ma być piękna słoneczna pogoda, już dziś warto wiedzieć, że trzeba odwiedzić stoisko firmy Polaroid, która ufundowała wiele nagród. W strefie „przyjemności z oszczędzania” Skandii startujący dowiedzą się nie tylko jak skutecznie zarządzać finansami osobistymi, ale również będą mógli wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także zrelaksować się w specjalnej strefie. Dodatkowo serwis fotograficzny FotoMTB.pl będzie dokumentował udział każdego z zawodników.

Dla kogo Jeep Comapass?

W tym roku organizatorzy wrócili do tradycji losowania nagród na zakończenie każdego maratonu. W loterii może wygrać każdy z uczestników dystansu Mini, Medio, Grand Fondo. Aby tak się stało należy dodatkowo zakupić za symboliczną złotówkę opaskę Skandia Maraton Lang Team. Zebrane pieniądze z opasek, zostaną przekazane na Fundację Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse”.

W puli nagród znalazły się, między innymi, zegarki Festina z limitowanej serii Tour de Pologne, rower elektryczny Green Eco Trade, zestawy odżywek Vitarade, a także nartorolki Skike Solo.

Nagród nie zabraknie również dla najlepszych w swojej kategorii, na każdym z dystansów. Jeśli staniesz na podium, masz szansę otrzymać: produkty ufundowane przez firmę Skan, zegarki Festina, akcesoria i osprzęt Shimano, odżywki Vitarade, stroje kolarskie Vitesse z kolekcji Skandia Maraton Lang Team z membrany Zero Wind. Ponadto: okulary Polaroid, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, a także kupony wyjazdowe Vacansoleil.

Nie zapominajmy także o nagrodzie głównej. Jeep Compass to główna nagroda tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team, która już w sobotę w Kwidzynie znajdzie nowego właściciela.

22 września

Skandia Maraton Lang Team 2012 (Wielki Finał)

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny, Urząd Miasta Kwidzyna - współorganizator
Gdzie: Stadnina koni Miłosna k. Kwidzyna
Start: godzina 11. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 6 km, Mini - 45 km, Medio - 70 km, Grand Fondo - 88 km.
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL