R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393795 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Dariusz Batek wygrał w Krakowie

 

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe


Dariusz Batek i Czesław Lang. Kraków, 12 maja 2018.
Fot. Szymon Gruchalski

Dariusz Batek (CST 7R MTB Team) zwyciężył na dystansie Grand Fondo podczas inauguracyjnych zawodów Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Krakowie. Na Błoniach rozegrano także pierwszy w tym sezonie Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

W tym sezonie to właśnie Kraków był miejscem inauguracyjnych zawodów Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Na Błoniach pojawiło się mnóstwo miłośników kolarstwa, a zawody uroczyście otworzył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Chwilę później do boju ruszyli kolarze na najdłuższym dystansie Grand Fondo. Trasa liczyła 89 kilometrów, a walka była zacięta od startu do mety. - Było mnóstwo ataków, szarpane tempo. Raz jechaliśmy 45 km/h, a chwilę później 15 km/h. Na trasie było wszystko, czego można wymagać od idealnego wyścigu - trochę błota, szutrowe, suche fragmenty i podjazdy. Na samy końcu zostałem ja i dwóch zawodników JBG, wszystko zdecydowało się na finiszu - mówił na mecie uśmiechnięty zwycięzca Dariusz Batek (CST 7R MTB Team), ambasador Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Podium uzupełniło dwóch kolarzy JBG-2 CRYOSPACE Mariusz Michalek i Karol Rożek.

Dystans Medio (64 km) najszybciej pokonał Maciej Pitach (CST 7R MTB TEAM), a wśród kobiet Zuzanna Krzystała-Stępień (SUP Lifting Team Bugla Bike Service). Na dystansie MINI (24 km) najszybsi byli Tomasz Sikora (TKKF Uklejna Myślenice) oraz Maja Latawiec (KS Luboń Skomielna Biała).

W czasie gdy najbardziej wytrwali kolarze walczyli na trasie maratonu na Błoniach trwała Parada Rodzinna, w której rekreacyjnie jechali najmłodsi miłośnicy rowerów. Ci nieco starsi i bardziej doświadczeni walczyli w pierwszym w tym sezonie Wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

Już niebawem następne kolarskie święto. W najbliższy weekend w Wilanowie odbędzie się Wielki Warszawski Weekend Rowerowy - w piątek 18 maja prezentacja Tour de Pologne, w sobotę 19 maja Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy, a w niedzielę 20 maja wyścig szosowy dla amatorów Lang Team Race. 

Replica Watches

www.best-replicas.com
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL