R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873514 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Osiem razy na Gontyniec

 

W najbliższą niedzielę w Chodzieży
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Daria Kasztarynda od kilku lat należy do czołówki kobiet wielkopolskiego MTB.

Fot. archiwum Darii Kasztaryndy


– Oj, oj nie będzie łatwo! - mówi Daria Kasztarynda z Chodzieży. Zawodniczka MTB jest główną autorką trasy, po jakiej w niedzielę pojadą w tym mieście startujący w szóstej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020.


Ci  najdłuższego dystansu, czyli Mega, będą mieli do pokonania 58 kilometrów. Gdyby to było na płaskim terenie, to nie byłoby problemu. Ale pasjonaci MTB z całego kraju będą mieli na swej drodze Gontyniec. To wzgórze, które ma 192 metry.

– Zawodniczki i zawodnicy będą pod nie podjeżdżać aż osiem razy na dwóch rundach, dwa razy z każdej strony świata. Każdy z podjazdów ma swą nazwę i z każdego zjeżdża się po innej nawierzchni. Pierwszy prowadzi od ulicy Wrocławskiej i następnie w dół pedałuje się po piasku. Drugi - to "Jurego", ze szczytu prowadzi trasą downhillową numer 1. Kolejny, trzeci, "Po kablach" doprowadzi fanów MTB na górę, by stamtąd mknąć drogą endurową nr 3. Ostatni, czwarty, "Siedem górek" prowadzi na Gontyniec a stamtąd można się rozkoszować długim zjazdem - Daria Kasztarynda szczegółowo opisuje drogi na najwyższy punkt Pojezierza Wielkopolskiego.

Pasjonaci MTB z Chodzieży - Daria Kasztarynda, Łukasz Sędłak i inni - kończą już znakowanie trasy niedzielnego maratonu na rowerach górskich z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Okolice Gontyńca charakteryzują się dużymi, jak na Wielkopolskę, różnicami wysokości, co przydaje szlakom i ścieżkom podgórskiego charakteru. Teren porastają lasy liściaste i bory mieszane.


Na Gontyniec aż osiem razy będa wjeżdżać w niedzielę fani MTB.

Fot. archiwum Darii Kasztaryndy

Piękno okolicy, stąd nazwa Szwajcaria Chodzieska, sprawiły, że w roku 2007 (był kwiecień) Czesław Lang zorganizował swój pierwszy ogólnopolski maraton MTB (wspólnie ze Skandią) właśnie w Chodzieży. I w kolejnych czterech latach go na początku sezonu (jako pierwszy) powtarzał.

Fani MTB z całej Polski będą się ścigać w ładnej okolicy. Gontyniec i przylegające doń górki preferują zawodniczki i zawodników dobrze czujących się na wysokościach. Kto tym razem będzie zwycięzcą wśród kobiet a kto z mężczyn?

Na liście zgłoszeń widnieją nazwiska znanych kolarzy z całego kraju, ale silną reprezentację wystawia Chodzież (jej zawodnicy reprezentują różne teamy). Bartosz Kołodziejczyk startuje w barwach Euro Bike Kaczmarek Electric, zna te tereny jak własną kieszeń i na początku lipca w spektakularny sposób wygrał tutaj mocno obsadzone zawody XC. Pojedzie w asyście ojca Romana Kołodziejczyka, który ponad dziesięć lat temu znakował trasę maratonu MTB dla Czesława Langa i Skandii.

Ci, którzy przyjadą po raz pierwszy do Chodzieży - zachwycą się jej okolicami, ci którzy je dobrze znają - będą chcieli tę okoliczność sportowo wykorzystać.

Daria Kasztarynda jest zawodniczką MTB, regularnie startuje w "Kaczmarku". Teraz z kolegami kończy znakowanie trasy, którą zna na pamięć, i po której pojedzie w niedzielę.

                                             Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL