R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329916 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Hubert Semczuk dał dzisiaj
imponujący pokaz mocy

 

50 kilometrów zwycięskiego solo do mety


Hubert Semczuk dojeżdża do linii mety.
Fot. Piotr Kurek

Ma 22 lata i ogromny potencjał mocy. Dziś dał jej pokaz w Dolsku podczas pierwszej tegorocznej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Mowa to o Hubercie Semczuku z Wyrzyska (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), który wygrał rywalizację mężczyzn na dystansie Mega (57 kilometrów).

Oderwał się od rywali na siódmym kilometrze i samotnie podążał do mety. Przez następnych pięćdziesiąt pedałował solo. Jechał po zwycięstwo. Pędził po trudnej trasie ze średnią prędkością 28 kilometrów na godzinę.


Tomasz Frąckowiak, dyrektor regionalny PKO BP w Poznaniu, rusza na trasę Mega oklaskiwany przez kolarzy startujących na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Jest amatorem, nie trenował w żadnym klubie kolarskim. Przed laty wystartował w Wyrzysku w maratonie MTB. Spodobał mu się ten rodzaj sportowej rywalizacji, jego możliwości dostrzegł Mateusz Rybczyński i zaproponował mu przed rokiem reprezentowanie poznańskiego teamu kolarstwa górskiego.

Czerwone buty, czarna koszulka i pomarańczowy kask - to atrybuty zawodnika, który dystans 57 km przejechał w czasie 02:11:54. Koledzy z teamu Rybczyński-Bikes Michał Górniak i Bartłomiej Oleszczuk zajęli 2. i 3. miejsca ze stratą 1.35 i 1.36 min do zwycięzcy.


Marta Gogolewska pewnie wygrała rywalizację na trasie Mega wśród pań.
Fot. Piotr Kurek

Miejsca od 4.do 10. kolejno zajęli: Wojciech Polcyn, Marcin Urbaniak, Filip Jeleniewski, Mateusz Mróz, Wojciech Mizuro, Krzysztof Paterka i Marcin Sapa (były kolarz grupy Lampre i uczestnik Tour de France 2009).

Wśród pań na Mega pewnie triumfowała Marta Gogolewska z Wągrowca przed Kamilą Wójcikiewicz, Moniką Otulakowską, Izabelą Gościańską, Dominiką Smyk i Magdaleną Sidor.


Kamila Wójcikiewicz (od lewej), Monika Otulakowska, Izabela Gościańska i Dominika Smyk. Panie zajęły miejsca od 2. do 5. miejsca na trasie Mega.
Fot. Piotr Kurek

Na Mini triumfowali Martyna Paszkowska (Rybczyński-Bikes) i Piotr Marciniak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Poza zawodniczkami i zawodnikami z Wielkopolski, startowali także fani MTB z Bydgoszczy, Strzelec Krajeńskich i Wrocławia. Impreza miała wymiar międzynarodowy, gdyż wziął w niej udział David Scott z Leeds (Wielka Brytania).

Andrzej Jackowski (od lewej), Jan Zozuliński i Janusz Przybysz (trzech najlepszych mężczyzn na Mega w kategorii M5) oraz burmistrz Dolska Henryk Litka.
Fot. Piotr Kurek

Zawody odbyły się w niezwykle sprzyjających okolicznościach pogody. Najlepsze zawodniczki i zawodników honorował Henryk Litka - burmistrz Dolska i zarazem jeden z najbardziej zasłużonych samorządowców w Wielkopolsce.

Następna edycja cyklu Cross Bike Maraton Gogol MTB odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia w Czerwonaku.

                                                       Piotr Kurek 
 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL