R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335751 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kto wygra z Markiem Galińskim?

 

Mazovia MTB Maraton 2011
startuje 3 kwietnia w Otwocku


Marek Galiński (z prawej) wystartuje w niedzielnym maratonie MTB Mazovii w Otwocku. Na zdjęciu z Markiem Konwą (z lewej) i kolarzami grupy Mróz ActiveJet przed startem w edycji VacansOleil. Bielawa, 15 maja 2010.

3 kwietnia na stadionie "Startu" w Otwocku o godzinie 11.00 rozpocznie się pierwszy maraton z tegorocznego cyklu Mazovia MTB Maraton 2011. Na starcie swoją obecność zapowiedział Marek Galiński - czterokrotny olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie górskim.

Na maratonach Mazovii w tym sezonie pojawiać się będą również znani sportowcy z innych dyscyplin sportowych. Zaproszenie Cezarego Zamana, głównego organizatora cyklu, na otwarcie sezonu przyjął Kajetan Broniewski - wioślarz, trzykrotny olimpijczyk.

Dystans Hobby - adresowany dla najmłodszych i poprowadzony głównie ścieżkami leśnymi, o profilu dość łagodnym - będzie miał 10 kilometrów. Trzy dłuższe dystanse: Fit - 25 km, Mega - 47 km, Giga - 70 km wiodły będą po wymagającym terenie pokrytym wieloma korzeniami i zawierającymi interwałowe podjazdy. Startujący na dystansach Mega i Giga osiem kilometrów przed metą będą mieli do pokonania podjazd pod Łysą Górę.

Dla najmłodszych pozostających w miasteczku sportowym odbędzie się mini wyścig na rowerkach, dla nich też przygotowano plac zabaw pod namiotem. Dla dorosłych stoiska wystawców ze sportową odzieżą i akcesoriami rowerowymi. Dla wszystkich pań startujących w maratonie firma Gatta przygotowała upominki.

Zapraszamy wszystkich którzy wspólnie z Mazovią chcą uczcić pamięć dwóch maratończyków Mazovii Grzegorza Axentowicza i Janka Rzeczkowskiego, którzy zginęli podczas pieszej wycieczki w lawinie pod Rysami. Będzie to drugi „Memoriał Janka i Grześka”.

Miejsce startu i mety pierwszej edycji Mazovii organizowanej w Otwocku wyznaczono na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 1. Biuro zawodów czynne w sobotę 2 kwietnia w Otwocku na stadionie w godz. 12.00-16.00 oraz w niedzielę przed startem od godz. 8.00.

W roku 2010 w otwockiej edycji Mazovii wzięło udział 1400 uczestników.

Szczegółowe informacje, program, mapka tras poszczególnych dystansów na stronie WWW.mazoviamtb.pl  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL