R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646576 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cztery imprezy w promieniu
zaledwie 111 kilometrów

 

Czwartek kolarski, szosowe ściganie
w Wolsztynie oraz dwa maratony MTB


Szymon Krawczyk (w środku) wygrał trzeci w tym roku czwartek kolarski (27 kwietnia) na torze samochodowym "Poznań". Utalentowany zawodnik z Jarocina znalazł się w gronie 100 młodych polskich sportowców, którzy otrzymają finansową pomoc państwa.

Fot. Piotr Kurek


Pasjonaci kolarstwa w Wielkopolsce mają w tym tygodniu możliwość udziału aż w czterech imprezach. Dzisiaj odbędzie się tradycyjny czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań", w sobotę od rana szosowi amatorzy opanują drogi pod Wolsztynem, w niedzielę zaś przed maratończykami MTB stanie niełatwe pytanie, gdzie jechać?...

Czwartek kolarski. Dzisiaj, 22 czerwca, fani szosy spotykają się na torze samochodowym "Poznań". Będzie to już dziesiąty w tym roku wyścig w tym miejscu. Tym razem trzeba pokonać dwanaście rund. Początek jazdy o godzinie 18.00, weryfikacja zgłoszeń od 16.30 do 17.30. Amatorzy kolarstwa ścigają się w czterech kategoriach wiekowych: kobiety open, cyklosport i M30, M40 i M50, M60 i więcej lat.

W poprzedni czwartek (15 czerwca) triumfował Kacper Wójciak z Gorzowa Wielkopolskiego - reprezentant Cartusii Kartuzy. W tym roku na torze samochodowym "Poznań" kolejno zwyciężali: Tobiasz Pawlak (6 kwietnia), Robert Żmudzin (20 kwietnia), Szymon Krawczyk (27 kwietnia), Jakub Najs (11 maja), Wojciech Ziółkowski (18 maja), Robert Żmudzin (25 maja), Jakub Najs (1 czerwca) i Sławomir Spławski (8 czerwca).

Maraton szosowy w Wolsztynie. W sobotę (24 czerwca) w Wolsztynie odbędzie się Supermaraton Szosowy. Jego uczestnicy, zgłosiło się prawie 500 osób, rywalizować będą na trzech dystansach: Giga (219 km), Mega (146 km) i Mini (73 kilometry). Można wystartować także i na rowerach innych niż szosowe.


Robert Żmudzin (drugi od prawej) wygrał 22 kwietnia 2017 Supermaraton Szosowy w Obornikach.
Fot. Piotr Kurek

Pierwsza grupa rozpoczyna pedałowanie o godzinie 7.00 (to nie pomyłka). Dystans najdłuższy zamierza pokona 57 osób, średni - 170, zaś najkrótszy - około 250. Kolarze amatorzy wystartują z Wolsztyna i pojadą drogami wokół i w pobliżu tego miasta.

Wolsztyńska impreza wpisuje się w cykl Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Informacja dla spóźnialskich, będzie się można jeszcze zapisać w dniu poprzedzającym imprezę (od 18 do 22) oraz w dniu startu (od 6 do 9).

Dwa maratony MTB. W niedzielę (25 czerwca) fani MTB z Wielkopolski i Lubuskiego będą mieli kolejne w tym roku rozdwojenie jaźni: dokąd jechać i gdzie startować? Wojciech Gogolewski organizuje Bike Cross Maraton Gogol MTB w Skokach, natomiast impreza z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbędzie się w Kargowej.


Michał Górniak wygrywa maraton MTB w Mosinie na dystansie Mega, 7 maja 2017.
Fot. Piotr Kurek

11 czerwca Wielkopolanie ścigali się Chodzieży, Lubuszanie w Zielonej Górze. Wcześniej, 28 maja, Pyrlandczycy rywalizowali w Wyrzysku, tego samego dnia zawody Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbywały się w Sulechowie. Jeśli do tego dodamy fakt, że 3 września dojdzie do kolejnej kolizji terminów: Gogol MTB w Stęszewie, zaś Grand Prix Kaczmarek w Nowej Soli, to nasuwa się proste pytanie: czy organizatorzy nie mogą się dogadać, by nie tracili na tym fani kolarstwa górskiego, którzy chcieliby startować w obu cyklach?

                                       Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL