R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308593 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Jerzy Briks zaprasza
architektów do Mściszewa

 

Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016


Jerzy Briks na trasie maratonu MTB. Chodzież, 1 maja 2016.
Fot. archiwum Jerzego Briksa

W niedzielę w Mściszewie koło Murowanej Gośliny odbędzie się kolejna, już szósta edycja cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. W jej ramach odbędą się Mistrzostwa Polski Architektów w maratonie MTB właśnie - wystartuje w nich Jerzy Briks.

Jest architektem z 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Mieszkaniec gminy Suchy Las, rocznik 1967, zna bardzo dobrze okolice, gdzie w niedzielę pojadą pasjonaci kolarstwa górskiego. Także jego koledzy z branży.

Urodził się w Szczecinie. Od najmłodszych lat miał głowę do matematyki i potrafił rysować. Skończył szkoły, bez trudu dostał się na miejscową politechnikę i ukończył architekturę.

Właśnie minęło mu 25 lat pracy. Prowadzi w Poznaniu własne biuro BRIKSARCHITEKCI. W dorobku ma ładne projekty, z których ceni najbardziej salon Polskie Meble przy alei Solidarności w Grodzie Przemysła, fabrykę wyrobów z tektury w Skarbimierzu pod Brzegiem, czy wreszcie fabrykę leków Masters Pharm w Skórzewie. Tych udanych realizacji jest znacznie więcej. To także osiedla, wille i domy jednorodzinne.

W roku 2004 pojechał na Hel odpoczywać, ale skorzystał z okazji, by po raz pierwszy wystartować w maratonie MTB. – Działo się to nad morzem, w Jastrzębiej Górze. Imprezę organizował Grzegorz Golonko. To był trudny debiut, bo znakowany totalnym gradobiciem. Kulki lodu waliły po plecach tym, którzy wolniej jechali dystans 60 kilometrów. Dostałem swą porcję bólu za zbyt wolne pedałowanie - z uśmiechem wspomina swą pierwszą jazdę sportowo-rekreacyjną.

Przejechał około setki maratonów. Od wielu sezonów startuje w wielkopolskich maratonach (Wojciecha Gogolewskiego) i tych spod znaku Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Wcześniej pedałował na kultowym "Giancie", od ubiegłego roku jeździ z przyjemnością na 29. calowym rowerze marki "Canyon".

– Dwa razy byłem już mistrzem Polski architektów w maratonie MTB. Mieszkam w Suchym Lesie, znam okolice, gdzie w niedzielę będziemy się ścigać. Co tu dużo mówić, konfigruacja trasy jest godna krajowego championatu mej branży. Myślę, że około 50 kolegów i koleżanek z całej Polski pojawi się w Mściszewie. Czuję się jako Wielkopolanin do pewnego stopnia gospodarzem imprezy i zapraszam w niedzielę nad Wartę tych, których praca zmienia na lepsze oblicze kraju - sumuje swe słowa architekt z dorobkiem, wielki fan kolarstwa górskiego.

                                                                  Piotr Kurek

10 lipca 

Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca
Gdzie: Mściszewo koło Murowanej Gośliny, przystań nad Wartą
Start: godzina 11 - dystans Mega, godzina 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne w niedzielę od 8 do 11. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 40 km i Mega - 60 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl 


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL