R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335854 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team
najlepszy w Hermanowie

 

Maraton w folwarku konnym i najbliższej okolicy


Trzy najlepsze zespoły podczas niedzielnego maratonu MTB w Hermanowie.
Fot. Anna Olszańska

Euro Bike Kaczmarek Eletric Team jest kolarskim zespołem na medal. Ekipa Piotra Pawlaka potwierdziła swą klasę w niedzielę podczas maratonu MTB w Hermanowie. Wygrali klasyfikację drużynowo, triumfowali indywidualnie w wielu kategoriach wiekowych na dystansach Maxi i Mini.

Najjaśniej w tym roku w ekipie Piotra Pawlaka jaśnieje/ świeci/ promienieje/ gwiazduje Małgorzata Zellner. W końcu sierpnia wywalczyła w Karkonoszach podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski tytuł championki kraju wśród amatorek. Przed tygodniem (14 września) w Obiszowie, Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, Pani Małogosia znów stanęła na najwyższym miejscu podium, zdobywając wśród kobiet amatorek pierwsze miejsce. Te dwa sukcesy są w tym roku dla poznanianki najważniejsze, ale przecież 13 września była także pierwsza w rowerowym Bike Challenge (100 km na szosie) w Poznaniu i w sobotę 20 września wygrała maraton MTB Michałki w Wieleniu na dystansie Mega (57 km).


Rafał Łukawski, za nim Matuesz Mróz.
Fot. Maciej Rzepecki/FOTOMTB.PL

Pani Małgosia pojawiła się w niedzielę w folwarku konnym w Hermanowie (jeden z najładniejszych obiektów turystycznych w Wielkopolsce - szefują mu Sławomira i Jarosław Połczyńscy), by wystartować na trasie Maxi (65 km). Jak było do przewidzenia, Małgorzata Zellner pokonała trasę w czasie 2:45:59 h i znów była pierwsza.

Małgorzata Zellner, Ewa Mielcarek, Joanna Przybylska, Piotr Pawlak, Piotr Marciniak, Patryk Krajewski, Bartosz Bejm, Paweł Borkowski, Kazimierz Gogolewski i Dariusz Bejm, otóż ta ekipa okazała się najlepsza w niedzielnym maratonie MTB w Hermanowie.


Piotr Pawlak, szef ekipy Euro Bike Kaczmarek Eletric Team, podczas maratonu MTB w Hermanowie.
Fot. Anna Olszańska

Na drugim miejscu uplasował się PHYTOFARM Team z Klęki (Paweł Mikołajczyk, Piotr Łącki, Jakub Kujawa, Bożena Łącka, Ireneusz Kaźmierczak, Stanisław Kuczma, Marcin Horbacz i Ignacy Łącki).

Miejsce trzecie zajęła ekipa "Pomóż Tosi" - team serca, empatii, wsparcia i pomocy dla Antoniny Mumot, kilkuletniej dziewczynki, która od urodzenia ma problemy ze zdrowiem i wymaga dobrej, specjalistycznej opieki. W tym roku, w listopadzie, czeka ją operacja w Krakowie, której koszt przekracza sumę 10 tysięcy złotych.

Tosia, kilkuletnia dziewczynka o promiennym uśmiechu i niebieskich oczach, potrzebuje pomocy i dzięki aktywności rodziców, dziadków oraz ludzi kolarstwa, powstała społeczność, której najdzielniejsi ludzie dosiedli w niedzielę rowerów i startowali w hermanowskim maratonie MTB. Paweł Kruś (rocznik 1979) pokonał dystans Maxi w 3:14:42 h, znany poznański maratończyk (dziennikarz, rocznik 1967, biegacz - rekord życiowy 2:26:00) Przemyslaw Walewski w 3:23:10, zaś Paweł Przywieczerski (rocznik 1978) w 3:29:09.


Radek Lonka wygrał w Hermanowie jazdę na dystansie Maxi, Mateusz Mróz (z lewej) był trzeci, Krzysztof Dęga - ósmy. Trzech najlepszych zawodników w kategorii M3.
Fot. Anna Olszańska

Poza tą trójką dla Tosi Mumot jechali: Artur Mumot (tata), Karol Szczepkowski i Dariusz Bichajło.

Hermanowski maraton MTB był z jednej strony pokazem kolarskiej siły ze strony teamu Euro Bike Kaczmarek Electric (cztery razy triumfowali drużynowo w Skandia Maraton Lang Team - najbardziej prestiżowym i medialnym cyklu w Polsce), z drugiej zaś pokazem siły społecznego, ludzkiego wsparcia dla dziewczynki, która wymaga leczenia i może z powodzeniem wyjść na zdrowotną prostą.

Tosia Mumot była w niedzielę w Hermanowie. Brała udział w rowerowej rywalizacji dzieci (startowało ich łącznie siedemdziesiąt), na zakończenie imprezy - poproszona przez organizatorów (Towarzystwo Sportowe MTB Team Środa Wielkopolska) - losowała nagrody.


W niedzielę w Hermanowie ścigały się dzieci od trzech do piętnastu lat w liczbie siedemdziesięciu.
Fot. Maciej Rzepecki/FOTOMTB.PL

I malując od trochę innej strony przebieg maratonu MTB w Hermanowie (mogło być więcej zawodników, ale tego samego dnia odbyła inna impreza kolarstwa górskiego w Jeziorkach pod Lesznem), nie mogę nie poinformować, że na trasie Mini (30 km) trzy pierwsze miejsca wśród panów zajęli: 1. Przemysław Mikołajczyk - 1:07:47, Sławomir Spławski - 1:09:23, 3. Adam Deska - 1:10:14, zaś wśród kobiet: 1. Joanna Przybylska - 1:24:44, 2. Bożena Łącka - 1:26:07, 3. Dominika Dukarska - 1:28:29.

Na trasie Maxi pierwsze dziesięć miejsc zajęli: 1. Radosław Lonka - 2:18:13, 2. Piotr Marciniak - 2:26:33, 3. Mateusz Mróz - 2:26:35, 4. Rafał Łukawski - 2:26:39, 5. Patryk Krajewski - 2:27:29, 6. Bartosz Bejm - 2:28:11, 7. Tomasz Adryan - 2:35:19, 8. Krzysztof Dęga - 2:29:12, 9. Piotr Pawlak - 2:40:18 i 10. Patryk Świerblewski - 2:43:16. Na jazdę na tym dystansie zdecydowały się tylko dwie panie: Małgorzata Zellner (12. open i pierwsze wśród pań) i Ewa Mielcarek (17. miejsce open i drugie wśród pań).

                                                                     Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL