R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308769 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Krzysztof Murdza zaprasza
do Uradu koło Cybinki

 

Elita kolarstwa górskiego startuje w sobotę
w maratonie VERUS K-SSSE MTB RACE


Krzysztof Murdza (w środku) zaprasza do Uradu koło Cybinki na maraton VERUS K-SSSE MTB RACE. Na zdjęciu z kolegami z drużyny FSL VERUS AOK.PL TEAM podczas charytatywnego biegu Rotarun we Frankfurcie nad Odrą (Michałem Stelmachem z lewej i Markiem Hubko).
Archiwum Krzysztofa Murdzy

7 września ukończy 33 lata. Ale zanim tak się stanie, Krzysztof Murdza, bo o nim tu mowa, w najbliższą sobotę witać będzie w Uradzie koło Cybinki (powiat słubicki) kolarzy górskich z całej Polski, władze wojewódzkie i miejscowe na wielkiej imprezie sportowo-rekreacyjnej, jaką będzie VERUS K-SSSE MTB RACE. Witać ich będzie jako główny organizator, animator i człowiek od ponad dwudziestu lat będący blisko kolarstwa.

W wieku dziesięciu lat, jak dokładnie pamięta - była to jesień, zapisał się do LKS Bizon Bieganów, który w w 1990 roku był w Polsce pierwszym jakby klubem półzawodowym kolarstwa przełajowego.

Krzysztof Murdza uprawiał kolarstow przez dziesięć lat. Swą karierę zakończył w 2000 roku. Pierwsze poważne sukcesy odniósł w roku 1996, gdy zdobył jako junior młodszy dwa tytuły mistrza Polski: w przełajach (Nowogard) i MTB (Wisła). W tymże 1996 zdobył Puchar Polski w kolarskich przełajach, w tymże 1996 w mistrzostwach świata w przełajach (impreza odbywała się w Paryżu) zajął czwarte miejsce.

Dwa lata później, czyli w 1998, powtórzył sukces z Nowogardu i Wisły. W Ełku jako junior został mistrzem Polski, w Ustrzykach Dolnych zdobył tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim.

W latach 1997-1998 w Żywiec Grand Prix MTB, cyklu zawodów XC organizowanych przez Czesława Langa, wygrał pięć edycji. W roku 1999 brał udział, jako kolarz MTB, w wyścigu Paryż-Roubaix: zajął 28. miejsce w rywalizacji open i 11. w kategorii młodzieżowców. – To było moje najtrudniejsze kolarskie wyzwanie. Ale wjazd na welodrom w Roubaix pozostanie w moich oczach i wspomnieniach na zawsze.

Rok później, przed Igrzyskami Olimpijskimi w Sydney, znalazł się w szerokiej kadrze narodowej MTB: razem z Markiem Galińskim, Marcinem Karczyńskim i Mariuszem Kowalem. Dwa razy reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w przełajach, trzy razy w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim, dwa razy w mistrszostwach Europy MTB.


Krzysztof Murdza z żoną Elżbietą i synem Adamem.

Archiwum Krzysztofa Murdzy

W latach 2002-2003 był dyrektorem sportowym grupy CCC POLSAT MTB, w latach 2005-2007 trenerem sekcji MTB w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy.

Krzysztof Murdza kocha rowery i w miejscu, gdzie przed laty zaczynał swą sportową karierę, w najbliższą sobotę (31 sierpnia) organizuje wielką imprezę: VERUS K-SSSE MTB RACE. Maraton na rowerach górskich. Już po raz czwarty.

Organizuje razem z wypróbowanymi przyjaciółmi i kolegami, z władzami gminy Cybinka. Swój start w imprezie zgłosili znani polscy maratończycy MTB: Andrzej Kaiser, Bartosz Banach, Aleksander Dorożała, Przemysław Ebertowski, Michał Górniak, Michał Kowalczyk, Magdalena Sadłecka i Magdalena Hałajczak, by ograniczyć się do kilku najbardziej znanych w środowisku kolarzy górskich kobiet i mężczyn.

Powiem krótko, warto być w sobotę w Uradzie koło Cybinki, by uczestniczyć w imprezie, która stale się rozrasta, nabiera znaczenia i prestiżu. I w której startuje coraz więcej ludzi.

                                                                                Piotr Kurek


31 sierpnia
VERUS K-SSSE MTB RACE

Organizator: Stowarzyszenie FSL – Aktywni dla Powiatu, Urząd Miasta i Gminy w Cybince, Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO
Gdzie: Urad koło Cybinki
Start: godzina 11 - dystanse Mega i Mini. Biuro zawodów czynne w sobotę od 7.15 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 25 km (2 pętle), Mega - 50 km (4 pętle).
Więcej informacji: www.verusmaraton.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL