R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827021 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czwórka pędziła razem do mety

 

Grabarek o włos szybszy od Gila


Mariusz Gil (z lewej), Filip Jeleniewski, Bartłomiej Oleszczuk i Grzegorz Grabarek pędzą do mety w Żarach.
Fot. FOTOMTB.pl

Pędzili szaleńczo do mety, czterech mocnych kolarzy górskich. Mariusz Gil, Grzegorz Grabarek, Bartłomiej Oleszczuk i Filip Jeleniewski razem pokonali dystans 66 kilometrów (Giga) i do mety został im tylko zjazd w dół. Do końcowej kreski. Po dwóch godzinach 58 minutach zachowali siły, by finiszować jak szosowcy. W Żarach podczas 10. edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Dojechali, ukończyli rywalizację i przez chwilę wśród kibiców trwały spory, kto też dziś wygrał. Przesądziła dokładna analiza sędziowska. O przysłowiowy włos wygrał Grzegorz Grabarek przed Mariuszem Gilem. Trzeci był Bartłomiej Oleszczuk, czwarty Filip Jeleniewski.

Oni stworzyli dziś widowisko. Trzy rundy po 22 km jechali razem. Pokonywali podjazdy i zjazdy razem, pilnowali się na singlach, by w końcowce rywalizacji na szybkim i też niebezpiecznym zjeździe dać kolarski show.

Za to należą się im brawa. Czterech mocnych zawodników pokazało moc do końca i, jak żużlowcy, szybkość i dynamizm na zjeździe. Szlachetną walkę do końca. Brawo Panowie, wielki szacunek za prawie 3 godziny sportowej walki w Zielonym Lesie w Żarach, za emocje jakie towarzyszyły Wam i kibicom na ostatniej prostej.

To był najpiękniejszy fragment dziesiątej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric, w której wzięło dziś udział ponad 300 osób. Było słonecznie, ale i trudno (jak w górach) na trasie przygotowanej przez Krzysztofa Grzegorczyka. Taką opinię wyrażało większość startujących. Także zwycięzcy, którymi dziś zostali: na trasie Mini Sylwia Stachowiak z Poznania i Maciej Wider z Zielonej Góry, dystansie Mega Joanna Adamska (Rybczyński-Bikes Remmers Team) i Mateusz Siejak (Kosox Bike Team).

Za tydzień, w niedzielę 3 października 2021 wielki finał tegorocznego "Kaczmarka" w Wolsztynie.

                  Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL