R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825160 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Start w Legionowie

 

Jutro rusza cykl Poland Bike Marathon 2012


Tak było przed rokiem - podczas pierwszej edycji cyklu Poland Bike Marathon 2011. Sochaczew, 9 kwietnia 2011.

Fot. www.polandbike.pl

Czas rozkręcić dwa kółka! W sobotę 24 marca w Legionowie odbędzie się pierwszy etap cyklu wyścigów na rowerach górskich dla amatorów Poland Bike Marathon 2012. Wystartują w nim Paula Gorycka i Andrzej Piątek oraz być może Ryszard Szurkowski - polski kolarz wszech czasów.

Oddalone od Warszawy o zaledwie 21 km Legionowo trzeci raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike, ale zadebiutuje jako inauguracyjna arena cyklu. Kolarskie miasteczko Poland Bike, biuro zawodów, start i meta maratonu znajdą się, tak jak przed rokiem podczas finału, na terenie osiedla Piaski, przy ul. Długiej.

- To będzie prawdziwe przywitanie wiosny na dwóch kółkach - mówi organizator Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka malownicza, pełna uroku, urozmaicona trasa i jak na Mazowsze… dość pagórkowata. Do przejechania spora liczba singiel tracków, techniczne zjazdy i podjazdy oraz wszystkie rodzaje nawierzchni.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: Max (47 km), Mini (24 km) oraz Fan (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Legionowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

Co nowego w czwartym sezonie Poland Bike Marathon? Przede wszystkim zupełnie nowa klasyfikacja Omnium z koszulkami liderów kategorii mężczyzn i kobiet (żółtą i różową, jak na Tour de France i Giro d’Italia). Będzie liczył się spryt, kalkulacja, regularność i jak zawsze odrobina szczęścia. Poza tym tradycyjne klasyfikacje na poszczególnych dystansach Max, Mini i Fan, zespołowa i rodzinna oraz nagrody Fair Play. Z nowości należy wymienić również możliwość wyboru dystansu w trakcie zawodów i wprowadzenie na dystansie Mini nowej kategorii dla najstarszych uczestników.

Biuro zawodów
Legionowo (Miasteczko Poland Bike) – 23 marca (piątek) godz. 17.00-20.00 oraz 24 marca (sobota) godz. 8.00-10.30 (dystans Fan) i godz. 8.00-11.30 (dystanse Mini i Max)

Program zawodów
8.00-10.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans Fan)
8.00-11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse Mini i Max)
10.45 - ustawianie zawodników na starcie dystansu Fan
11.00 - start dystansu Fan (7 km)
11.45 - ustawianie zawodników na starcie dystansów Max i Mini
12.00 - start dystansów Max (47 km) i Mini (24 km)
12.20 - start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
13.30 - dekoracja dystansu Fan i Mini Cross
15.15 - dekoracja dystansów Mini i Max oraz losowanie nagród dla uczestników

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego sklepu Decathlon (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy) oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci – Wesołe Miasteczko (dmuchane zamki, zjeżdżalnie) oraz Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL