R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393046 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zapowiada się wielka impreza
w Krośnie Odrzańskim

 

W niedzielę inauguracyjny maraton MTB
z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric


Fani MTB z Krosna Odrzańskiego czekają na pasjonatów rowerów z całej Polski. Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji Grand Prix Kaczmarek Electric w nadodrzańskim mieście, październik 2020.
Fot. Piotr Kurek
 
W najbliższą niedzielę (30 maja) w Krośnie Odrzańskim odbędzie się inauguracyjny maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Zapowiada się wielka impreza. Chęć uczestnictwa zgłosiło ponad 450 osób. Na liście startowej widnieją znane nazwiska polskiego kolarstwa.
 
To już dwunasty sezon, gdy firma Kaczmarek Electric organizuje maratony MTB, w których mogą brać udział amatorzy, jak i zawodniczki i zawodnicy z licencjami. Tak było w ubiegłych latach, tak też i będzie w tym roku.
 
Zainteresowanie największe dotyczy zawsze rywalizacji na dystansie Giga, czyli najdłuższym. W Krośnie Odrzańskim będzie do pokonania 65 kilometrów z przewyższeniami dochodzącymi do 800 metrów. Listę kandydatów do zwycięstwa otwiera Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, przez długie lata prawie etatowy reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym. Będzie starał mu się dorównać a może okazać i lepszym Michał Glanz z Warszawy, który w tym roku już kilka razy pokazał się dobrej strony w zawodach MTB. Hubert Semczuk z Wyrzyska też jest w dobrej formie, o miejsca w pierwszej dziesiątce wśród mężczyzn powalczą: Kacper Fiszer, Grzegorz Grabarek, Filip Jeleniewski, Bartosz Kołodziejczyk, Bartłomiej Oleszczuk, Łukasz Pihulak, Janusz Put, Dawid Romanowski, Przemysław Rozwalka, Patryk Krajewski, Błażej Surowiec i Andrzej Worona.
 
Na start na Giga zdecydowały się: Marlena Droździok, Agnieszka Kachel i Daria Kasztarynda.
 
Gdy piszę te słowa, czwartek - godzina 10.00, lista startowa na Giga liczy 60 nazwisk, na Mega i Mini - 369 osób, na Młodzik - 13 i Fun - 9. Jakby nie liczyć, z sumowania wychodzi 451 znanych zawodniczek i zawodników oraz amatorów MTB.
 
Mam też dobrą informację dla spóźnialskich lub tych, którzy przeoczyli komunikat o tym, że zgłoszenia online trwają do środy 26 maja: w niedzielę będzie się można również zapisać w biurze zawodów od samego rana.
 
Przypominam, że w maratonach MTB Grand Prix Kaczmarek Electric na każdej edycji organizator przygotował 6350,00 złotych premii finansowych dla najlepszych pań i panów na najdłuższym dystansie.
 
Pogoda ma być w niedzielę w Krośnie Odrzańskim sprzyjająca dla zawodników, jak i dla organizatorów. Wiatr lekki - do 11 km na godzinę, wilgotność 54 %. Słońce pojawi się o poranku, możliwe częściowe zachmurzenie, ale bez deszczów.
 
Oby tak było, oby inauguracja sezonu 2021 cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric wypadła godnie, ludnie, z emocjami. Organizatorzy są w pełni przygotowani, miejscowe władze i wspierający je ludzie (żołnierze. strażacy, leśnicy) - także. Do zobaczenia zatem o poranku w niedzielę na placu Unii Europejskiej w Krośnie Odrzańskim.
 
                             Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL