Artur Małkowski i Michał Górniak
zwycięzcami na głównych dystansach

Maraton MTB Dwie Góry w Pniewach

Maraton MTB w Pniewach odbył się po raz pierwszy.

Artur Małkowski z Kobylnicy i Michał Górniak z Poznania zwyciężyli w niedzielę na głównych dystansach maratonu MTB Dwie Góry w Pniewach. Impreza odbyła się po raz pierwszy, zorganizowało je miejscowe Stowarzyszenie Odjechani-Team PL, mając wsparcie lokalnych władz i firm.

Uczestniczki i uczestnicy pniewskiego maratonu MTB rywalizowali na trasie między dwoma miejscowymi wzniesieniami, dość wysokimi jak na płaską Wielkopolskę, Górą Księżą i Górą Chełmińską. Do pokonania były trzy dystanse: 67,5 km, 45 km, 22,5 km. Startujący na Giga pokonywali trzy rundy, ci z Mega - 2, a jadący najkrótszy dystans - jedno okrążenie.

Panie i panowie chwalili organizatorów za przygotowanie i oznaczenie trasy, na której nie zabrakło elementów cross country - znanych z rozgrywanych na Księżych Górach od roku 2012 Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim.

Z trasą Giga mierzyli się wyłącznie mężczyzni (jedenastu), z których pewnie po zwycięstwo jechał od staru do mety Artur Małkowski z Kobylnicy. Drugie miejsce zajął Mariusz Chyła z Kąkolewa, trzeci był Mateusz Beczek z Poznania.

Na Mega zdecydowanie triumfował Michał Górniak z Poznania przed Maciejem Połatyńskim z Nowego Miasta i Dominikiem Galasem z Poznania. Wśród pań pierwsze trzy miejsca wywalczyły: 1. Agata Kurkiewicz z Poznania przed 2. Anną Wysokińską z Plewisk i 3. Moniką Kolej z Gorzowa Wielkopolskiego.

Na Mini zwyciężył Mateusz Siejak z Kiekrza przed Jakubem Napierałą z Pniew i Maciejem Łopatką ze Środy Wielkopolskiej. W rywalizacji kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły: 1. Iwona Berg z Krzyża Wielkoposlkkiego, 2, Michalina Chołuj z Bledzewa i 3. Kamila Hutnik z Łokacza Małego.

Na najkrótszej trasie maratonu rywalizowali przedstawiciele branży drzewnej i stolarskiej. Wygrał Paweł John z Kaszczoru przed Radosławem Ratajczakiem ze Skwierzyny i Dominikiem Kaczmarkiem z Włoszakowic.

Odbył się także przejazd rodzinny o długości 14 km z udziałem 32 osób.

W sumie w imprezie na rowerach jechało 163 maratończyków (wielu debiutantów).

Bogusław Kwiatkowski i Eugeniusz Siminiak, dwa najbardziej aktywni członkowie "Odejchanych" oraz ich koledzy postarali się bardzo, ale to bardzo, by ten pierwszy maraton MTB w Pniewach odbył się bez wpadek, zgrzytów i potknięć. Miejsce startu i mety wyznaczono przy magazynach firmy Honda, catering był na najwyższym poziomie, nagród było za 4 tysiące złotych, a pierwsze trójki otrzymały przepiękne statuetki z drewna, których fundatorem był Przemysław Stefaniak - właściciel firmy PP2 Pniewy (stolarstwo artystyczne).

Mówiąc w wielkim skrócie, impreza wypadła po mistrzowsku - na medal.