R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329888 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kaczmarek rusza w Trzebani

 

Znany w Polsce cykl maratonów MTB
rozpoczyna się 2 sierpnia w Wielkopolsce


Silna stawka zawodników wystartowała 28 czerwca 2020 w Leśnym Kryterium Rowerowym w Trzebani pod Lesznem.
Fot. Piotr Kurek

Urokliwy las w Trzebani pod Lesznem będzie 2 sierpnia tego roku areną zmagań pasjonatów kolarstwa górskiego w pierwszym maratonie MTB w cyklu Grand Prix Kaczmarek 2020. Do startu pozostało kilkanaście dni, warto zatem zapoznać się z informacjami, gdzie odbywać się będą kolejne zawody i na jakich zasadach.

Pierwotnie, jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa, organizatorzy tego cyklu planowali aż dwanaście edycji. I to na terenie trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. W zmienionej sytuacji zmuszeni byli na nowo ustalać tegoroczny kalendarz.

Ostatecznie, po uzgodnieniach z przedstawicielami lokalnych władz, zostanie przeprowadzonych siedem imprez, cztery w Lubuskiem i trzy w Wielkopolsce. Pierwsza 2 sierpnia w Trzebani pod Lesznem, finałowa 18 października w Wolsztynie.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020

1. Trzebania (Wielkopolska) - 2 sierpnia
2. Sulechów (Lubuskie) - 30 sierpnia
3. Nowa Sól (Lubuskie) - 13 września
4. Żary (Lubuskie) - 27 września
5. Krosno Odrzańskie (Lubuskie) - 4 października
6. Chodzież (Wielkopolska) - 11 października
7. Wolsztyn (Wielkopolska) -18 października

Zmieniona sytuacja medyczno-społeczna zmusiła organizatorów do opracowania na nowo reguł sportowego współzawodnictwa. I tak, nie będzie rywalizacji na dystansie Giga, tylko na Mega i Mini. To pierwsza ważna zmiana w regulaminie. Druga dotyczy reguł startowych. Panie i panowie rozpoczynać będą ściganie w czterech grupach: pierwsza o godzinie 10.30, druga o 10.45, trzecia o 11.00 i czwarta (ostatnia) o 11.15. Liczebność każdej z nich jest ograniczona do 150 osób.

Tak, jak latach poprzednich, w zawodach mogą startować zawodniczki i zawodnicy elity z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego. Rywalizować będą na trasie Mega o premie finansowe w wysokości znanej choćby z roku 2019. Trasy dla Mega liczyć będą od 40 do 60 km, Mini od 20 do 30 kilometrów. W trzech miejscowościach - Trzebania, Żary i Chodzież - startujący będą zdobywać punkty w klasyfikacji górskiej DT Swiss (z wyłączeniem elity pań i panów).

W tym roku istnieje możliwość rejestracji na wyścig tylko za pomocą formularza on-line. Organizatorzy nie będą przyjmować zapisów oraz opłat w biurze zawodów. Zapisy i opłaty zostaną zamknięte na 7 dni przed wyścigiem (w niedzielę poprzedzającą dany wyścig o północy).

Warto już teraz zajrzeć na stronę organizatora (https://mtb.ke.pl), by zapoznać się ze zmienionym regulaminem, zgłosić swój akces do sportowej rywalizacji i mocno trenować przed jazdą w urokliwym lesie pod Trzebanią.

                          Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL