R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602930 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 czerwca jedziemy do Krzywej Wsi

 

Mistrzostwa Wielkopolski w maratonach MTB

 

1 czerwca w Krzywej Wsi, niewielkiej wsi w gminie Złotów, odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w maratonach MTB. Startujący zmierzą się z dwoma dystansami (Mega - 70 km, Mini - 35 kilometrów) w urokliwej okolicy, gdzie kolarzy amatorów czekają iście górskie warunki i wspaniała sceneria porównywalna z tą w górach.

Co tu dużo mówić i pisać, okolice Krzywej Wsi nie przypominają typowego krajobrazu nizinnego, lecz tworzą zróżnicowany wysokościowo teren, który świetnie nadaje się do uprawiania kolarstwa górskiego. Znają go miejscowi kolarze, którzy od lat tutaj trenują. Przed rokiem, w czerwcu, odbył się Krzywej Wsi maraton MTB, w którym uczestniczyło prawie 300 zawodniczek i zawodników z całej Wielkopolski oraz sąsiednich województw.

W bieżącym roku II Krajna Maraton MTB uzyskał rangę mistrzowską i kolarze będą rywalizować o koszulki championów Wielkopolski. Trasa liczy 35 km (dystans Mini - jedno okrążenie) i 70 km (Mega - dwa okrążenia). Kolarze wystartują sprzed sali wiejskiej w Krzywej Wsi i pojadą najpierw na tereny wokół Brzuchowej Góry (208 metrów npm), najwyższego wzniesienia w północnej Wielkopolsce. Następnie przejadą w rejon Kiełpina, gdzie będą się zmagać ze wzniesieniami na terenie tzw. Szwajcarii Kiełpińskiej. Tam czekają ich iście górskie warunki i wspaniała sceneria porównywalna z tą w górach. Trasa wyścigu prowadzi tu poprzez tereny Natura 2000, urokliwą doliną Debrzynki, będącą ongiś granicą Królestwa Polskiego, a dziś stanowiącą granicę województw.

Cały region to obszar o nazwie Krajna. Kolarze wrócą do Krzywej Wsi przez Grodno, przejadą koło odrestaurowanego Dworu Grodno, gdzie znajduje się stadnina koni. Atrakcją może być finał rundy, który wieńczą trzy podjazdy, w tym końcowy wiodący kilkaset metrów pod górę i to po bruku. Takie małe, wielkopolskie Paryż-Roubaix. Trasa jest wymagająca, o czym przekonało się w ubiegłym wielu kolarzy przywykłych do płaskich tras w Wielkopolsce. Zaskoczenie było duże, gdyż trasa jest poprowadzona tylko drogami gruntowymi, a wielkość przewyższeń na jednym okrążeniu to ponad 550 metrów, a na dwóch ponad 1100 m. Będzie więc co robić!

Na zakończenie imprezy odbędzie się tradycyjne losowanie nagród wśród wszystkich uczestników maratonu MTB. Ich wartość przekracza już ponad 5 tysięcy złotych. Można wygrać kamery, komplet opon, rower, a także markowe rękawice firmy Lill-Sport (wiele par), idealne na zimę, prawie dokładnie takie jakich używa słynna narciarka Therese Johaug. Tradycyjnie na kolarzy czeka grochówka oraz poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi pod wodzą pani sołtys Marii Szymańskiej. Zapisy, regulamin, mapa wyścigu, mapa dojazdu znajduje się na stronie www.bikecrossmaraton.pl

Zawody w Krzywej wsi organizuje Powiatowe Zrzeszenie LZS w Złotowie z niezastąpionym Wiesławem Fidurskim na czele. Impreza otrzymała wsparcie finansowe ze strony Starostwa Powiatowego w Złotowie, Urzędu Gminy w Złotowie i Urzędu Gminy w Lipce. Ponadto z dużą pomocą przychodzi Nadleśnictwo Lipka, którego szef Janusz Grabowski jest bardzo przychylny dla sportu i promocji pięknych zakątków swojego nadleśnictwa. Pomagać będą też nadleśnictwa z Okonka, Złotowa, i Jastrowia, gdyż trasa wyścigu będzie zabezpieczana przez ponad 40 osób, w dużej liczbie strażaków OSP z Radawnicy i OSP Batorowo.

Patronat medialny nad imprezą sprawują: "Panorama Złotowska" i "Tygodnik Nowy".
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL