R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601732 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marek Galiński najszybciej
wjechał na Śnieżkę

 

Kolarze górscy ścigali się w niedzielę (3 sierpnia) na zboczu Śnieżki. Metą był najwyższy szczyt Karkonoszy (1603 metry nad poziomem morza). W rozgrywanym raz w roku wyścigu wystartowało 460 zawodników z Polski, Czech, także dzielna Amerykanka. Do pokonania mieli morderczy podjazd o długości 14 km. Najszybciej udało się to Markowi Galińskiemu, który potrzebował na to 55 minut 55 sekund.

Nasz znakomity kolarz górski, brał udział w olimpiadach w Atlancie, Sydney i Atenach, wkrótce wybiera się na swe czwarte igrzyska. - To był fantastyczny trening - chwalił pomysł wyścigu dziennikarzom Marek Galiński. I dodał: - Przyda się przed Pekinem.


Marek Galiński, wkrótce wyjeżdża na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu, w niedzielę 3 sierpnia najszybciej wjechał na Śnieżkę.

Przed rokiem najszybciej wjechał na Śnieżkę Mariusz Kowal z Polanicy Zdroju - na mecie zameldował się po 54 minutach 15 sekundach od startu.

Rekord należy jednak do jeleniogórzanina Piotra Formickiego, który w 2005 roku wjechał prawie o minutę szybciej od Kowala.

Na Śnieżkę dotarli wszyscy, którzy wystartowali. Ostatniemu zawodnikowi zajęło to trzy godziny. W rywalizacji licznie wzięli udział Wielkopolanie.
 


460 zawodniczek i zawodników wjechało na Śnieżkę.

- W tym roku zawodnikom sprzyjała pogoda - to słowa Macieja Grabka, jednego ze współorganizatorów imprezy. - Na starcie temperatura wynosiła 20 stopni Celsjusza, na mecie było tylko 8 stopni C i nieźle wiało. Kolarze czuli się jak na Tour de France, gdyż na całej drodze licznie i serdecznie dopingowali ich kibice. Obyło się też bez poważniejszych kontuzji. Najwięcej emocji dostarczył jednak startującym zawodnikom zjazd ze Śnieżki, gdyż musieli bardzo uważać na turystów.

Wjazd na Śnieżkę rowerami jest możliwy jedynie podczas tej imprezy. W tym roku była to już jej osiemnasta edycja.

Najlepsi wśród mężczyzn

1. Marek Galiński (Lechia Piechowice) - 00:55:55,72 h
2. Radosław Tecław (Corratec Team Poznań) - 00:57:41,39

3. Piotr Sułek (Piotrowice RMF FM Mountain Dew Kraków) - 00:58:00,90


Po 20 minutach na szczyt największej góry Karkonoszy wjechały pierwsze kobiety. Triumfowała Czeszka Petra Tlamkova z czasem 01:14:49,94 h.

 

 

Najlepsze wśród kobiet

 

1. Petra Tlamkova (MALÉ SVATOŇOVICE LOKO TRUTNOV) - 01:14:49,94 h
2. Marta Sułek (Piotrowice RMF FM Mountain Dew Kraków) - 01:19:46,66

3. Malgorzata Zellner (KONS-BET FAN SPORT TEAM ZIELONA GÓRA) - 01:25:48,45

W sobotę 2 sierpnia w Świeradowie Zdroju odbył się kolejna impreza w ramach Mio Fujifilm BikeMaraton. Wystartowało prawie tysiąc pasjonatów MTB.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL