R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826895 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dzień Sportu na UAM: Studenci
rywalizowali na rowerach w słońcu

 

Kamila Klamecka (UAM) i Piotr Kaszubiak (Politechnika Poznańska) zajęli pierwsze miejsca w wyścigach rowerowych, które w środę 14 maja 2008 odbyły się na terenach przylegających do pływalni uniwersyteckiej przy ulicy Strażewicza 21.


Zbiorowa fotografia uczestników rowerowego święta na UAM.

Środa 14 maja była Dniem Sportu na UAM. Studenci największej uczelni Poznania, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, rywalizowali w rozmaitych dyscyplinach sportowych. Od godziny 9.30 ścigali się w wodzie studenci i ich koleżanki z akademickich ław. Godzinę później odbył się, już po raz piętnasty, bieg wiosenny dla kobiet i mężczyzn.


Wystartowały panie na dystansie prawie ośmiu kilometrów.

O trzynastej, w pięknym majowym słońcu, rozpoczęły się otwarte mistrzostwa UAM w kolarstwie górskim - na terenach przylegających do pływalni uniwersyteckiej. Organizatorzy zaprosili także studentów innych uczelni do szlachetnej rywalizacji na rowerach.


Kamila Klamecka (UAM) wygrała wyścig pań.

Jako pierwsze wystartowały panie - w liczbie 24. To 23 studentki i jedna pracownica administracji UAM. Miały one do pokonania dwie rundy - w sumie prawie osiem kilometrów. Studentki jechały na różnych rowerach, różnym tempem - radując się z uczestnictwa w sympatycznej imprezie i majowego słońca. Wyścig wygrała Kamila Klamecka (UAM - Wydział Fizyki) przed Grażyną Walkowiak (UAM - Wydział Chemii) i Joanną Nadborską (Uniwersytet Przyrodniczy - Wydział Rolniczy).


Piękny taniec na rowerach. Do zderzenia nie doszło.

 

1. Piotr Kaszubiak, Politechnika Poznańska - Wydział Maszyn Roboczych
2. Arkadiusz Matuszczak, Uniwersytet Przyrodniczy - Wydział Leśny
3. Adam Tomczak, Uniwersytet Przyrodniczy - Wydział Rolniczy
4. Patryk Zieliński, Politechnika Poznańska - Wydział Budownictwa
5. Dominik Wachowiak, UAM - Wydział Informatyki i Matematyki
6. Wojciech Radomski, UAM - Wydział Geografii i Geologii

Z kronikarskiego obowiązku przypominam, że Dzień Sportu na UAM odbył się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Stanisława Lorenca.

 

 

 

 

Były nagrody dla najlepszych, dobrze dobrana muzyka tworzyła miły klimat imprezy. Marek Stanuch z UAM i jego akademiccy koledzy, już po raz kolejny, zorganizowali udaną rywalizację na rowerach.


Pamiątkowa fotografia trzech studentek i nauczyciela akademickiego.

 

W tym miejscu podpowiadam i zapraszam studentów UAM i ich akademickich nauczycieli w najbliższą niedzielę, 18 maja 2008, do Bielawy na Skandia MTB Maraton - wielką imprezę dla pasjonatów rowerów, organizowaną przez Czesława Langa.

 

 

 

 

1. Kamila Klamecka, UAM - Wydział Fizyki
2. Grażyna Walkowiak, UAM - Wydział Chemii
3. Joanna Nadborska, Uniwersytet Przyrodniczy - Wydział Rolniczy
4. Katarzyna Andrzejewska, UAM - pracownik administracji
5. Weronika Hołub, UAM - Wydział Neofilologii
6. Miłka Olejnik, UAM - Wydział Biologii


Studenci gotowi do sportowej rywalizacji.

 

Mężczyzni mieli trzy trzy rundy do przejechania - prawie 12 kilometrów. Wystartowało 26 zawodników, w tym piszący te słowa, dla którego był to dobry trening przed niedzielnym maratonem Skandii (organizuje go Czesław Lang) w Bielawie.


Piotr Kaszubiak (Politechnika Poznańska) zajął pierwsze miejsce w wyścigu mężczyzn.

Wygrał rywalizację Piotr Kaszubiak z Politechniki Poznańskiej (Wydział Maszyn Roboczych) przed Arkadiuszem Matuszczakiem (Uniwersytet Przyrodniczy - Wydział Leśny) i Adamem Tomczakiem (Uniwersytet Przyrodniczy - Wydział Rolniczy).

Startowałem, jechałem, rywalizowałem ze studentami. Zająłem osiemnaste miejsce, ale gdyby nie pech - gdyby nie upadek między drzewami nad stawami - mógłbym ostro rywalizować o wyższe miejsce z pięcioma amatorami MTB.

 

Kobiety - wyniki

 

Mężczyzni - wyniki

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL