R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873170 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Daniel Formela wygrał
II Duathlon na Wydmach w Łebie

 

319 osób powitało dzisiaj wiosnę
bieganiem i jazdą na rowerze


Daniel Formela (024) po starcie ruszył najszybciej ze wszystkich duathlonistów.
Fot. Piotr Kurek

Daniel Formela z Gdyni, dwukrotny mistrz Polski w duathlonie, wystartował w sobotę 21 marca w Łebie w Duathlonie na Wydmach, wyjątkowej imprezie sportowo, która odbyła się w pierwszy dzień wiosny. Był jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.  I okazał się najlepszy spośród ponad 100 rywalizujących, którzy mieli do przejechania na rowerze 23,5 km i  11,6 km do przebiegnięcia.

Daniel Formela (rocznik 1986) najdynamiczniej wystartował i pociągnął za sobą Bartosza Banacha z Gdańska (też rocznik 1986) - ubiegłorocznego zwycięzcę I Duathlonu na Wydmach. Obaj zyskali nad resztą konkurentów sporą przewagę, ale w którymś momencie szkła okularów gdynianina zaparowały. - Musiałem zatrzymać się, przetrzeć szkła i dopiero potem na nowo rozpocząć jazdę - to słowa D. Formeli.

Bartosz Banach (z lewej) i Daniel Formela stworzyli godne siebie widowisko.
Fot. Piotr Kurek

Dystans 23,5 km na rowerze najszybciej przejechał Bartosz Banach, Formela miał do niego około dwóch minut straty, ale już na pierwszej rundzie biegu (5,8 km) zdołał wyprzedzić Banacha i na drugiej powiększył przewagę i pewnie wygrał. Banach byl drugi. Miejsca od trzeciego do piątego zajęli: 3. Mateusz Moderhak (Gdynia), 4. Andrzej Guż (Gdańsk), 5. Michał Czapiński (Gdańsk).


W maratonie MTB na dwóch dystansach ścigało się około 200 osób.
Fot. Piotr Kurek

W Łebie po raz pierwszy odbył się I Maraton MTB. Wystartowało około 200 osób na dwóch dystansach - 23,5 km (Mini) i 45,1 km (Mega). Na dłuższej trasie jako pierwszy linię mety przejechał Krzysztof Krzywy z Gdańska.


Duathlonowi oraz maratonowi MTB towarzyszyła "Cold Water" - demonstracja siły morsowania. Wiało na potęgę, padał śnieg a oni kąpali się w Bałtyku.
Fot. Piotr Kurek

Udaną imprezę sportową zorganizowali: Zdrowotel Łeba oraz Tomasz Juchniewicz i Mateusz Hanke.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL