R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826736 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
15 kwietnia maraton MTB
w Murowanej Goślinie

 

Noworoczne spotkanie pod znakiem rowerów


Murowana Goślina, dla jej mieszkańców - adres marzeń, od 2006 roku jest miejscem ogólnopolskiego maratonu MTB. Miasto ma własną amatorską drużynę MTB, która we wtorek zaprezentowała się podczas spotkania noworocznego.
Fot. Roma Dukat

– Był styczeń 2006 roku, kiedy przyjechałem do Murowanej Gośliny po raz pierwszy - przypomniał we wtorek wieczorem Grzegorz Golonko, jeden z najważniejszych organizatorów imprez kolarskich w Polsce. – Przyjechałem w towarzystwie Piotra Kurka, dziennikarza "Głosu Wielkopolskiego", by przekonać burmistrza Murowanej Gośliny Tomasza Łęckiego do zorganizowania maratonu MTB.

– Ten w czerwcu 2006 roku był pierwszym. Wzięło w nim udział kilkuset ludzi. Był to zarazem pierwszy duży ogólnopolski maraton na rowerach górskich w Wielkopolsce. W latach 2007, 2008, 2009, 2010 i 2011 odbywały się kolejne edycje - wspominał z nutą rozrzewnienia Grzegorz Golonko podczas wtorkowego spotkania noworocznego w Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie.

W kwietniu 2011 roku wystartowało z Murowanej Gośliny (rynek na Zielonych Wzgórzach) do sportowej rywalizacji ponad tysiąc pasjonatów kolarstwa, którzy po raz szósty ścigali się na przepięknych terenach Puszczy Zielonka. Startowali w tej imprezie najlepsi polscy maratończycy z Andrzejem Kaiserem na czele.

W roku 2012 maraton MTB made by Grzegorz Golonko odbędzie się po raz siódmy. Znany jest jego termin: 15 kwietnia. Tym razem trasa zostanie zmieniona i maratończycy pojadą w stronę Mściszewa i Warty, gdzie nie brakuje górek i wzniesień.


Kamila Busse i Mateusz Juskowiak, trenują sporty walki, zostali we wtorek uroczyście wyróżnieni jako sportowcy roku 2011 w Murowanej Goślinie.
Fot. Roma Dukat

Grzegorz Golonko zaprezentował Powerade Suzuki MTB Marathon w Murowanej Goślinie i była to tylko część oferty rowerowo-turystycznej tego miasta i gminy na 2012 rok. Nie zabraknie także innych imprez turystycznych i kulturalnych na szlakach Puszczy Zielonka.


Tomasz Łęcki, gospodarz Murowanej Gośliny - czwarty z lewej, może mieć powody do satyskacji. Miasto i gmina liczą ponad 16 tysięcy mieszkańców, stale się rozwijają, zaś ogólnopolski rozgłos nadaje im od 2006 roku maraton MTB. Burmistrz Murowanej Gośliny i jego goście: wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser (od lewej), marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, ksiądz arcybiskup Henryk Muszyński, wojewoda wielkopolski Piotr Florek i starosta poznański Jan Grabkowski.
Fot. Roma Dukat

Noworoczne spotkanie w Murowanej Goślinie odbyło się pod znakiem rowerów (także pokaz Marcina Bugajewskiego), ale przecież pasjonat MTB i zarazem burmistrz miasta Tomasz Łęcki wobec licznie zgromadzonej publiczności miał okazję powiedzieć, że...

x władze miasta i gminy zaoszczędziły w 2011 roku 2 miliony złotych,
x rozpoczęły się w roku ubiegłym prace kanalizacyjne wartości kilkuset milionów złotych (dotacja unijna) na terenie Puszczy Zielonka,
x unowocześniona została linia kolejowa z Poznania do Wągrowca,
x obwodnica Murowanej Gośliny jest już prawie gotowa,
x nie słabnie przedsiębiorczość i gospodarność,
x miejscowi sportowcy odnoszą sukcesy w Polsce i na świecie.

O sukcesach miasta i gminy Murowanej Gośliny także mówili i słuchali marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak (rowerzysta, uczestnik wielu rajdów - ostatnio mniej aktywny), wojewoda Piotr Florek, starosta poznański Jan Grabkowski, wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser i ksiądz arcybiskup Henryk Muszyński. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL