R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687084 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rafał Łukawski
poza zasięgiem rywali

 

Pogoda sprzyjała przełajowcom


Rafał Łukawski (w środku) i jego podopieczni z Klubu Sportowego Stomil Poznań. 12 stycznia 2020.
Fot. Piotr Kurek

Rafał Łukawski, zawodnik i trener KS Stomil Poznań, wygrał dzisiejsze kolarskie zawody przełajowe nad poznańską Maltą. Startowało trzydzieści osiem osób, w tym pięć pań. Była to udana impreza, pogoda sprzyjała fanom dwóch kółek.


Rafał Łukawski, rocznik 1971, nie od razu objął prowadzenie w wyścigu, ale kiedy znalazł się na czele stawki zawodniczek i zawodników stale powiększał przewagę nad konkurentami. A byli nimi mocni rywale, bo do takich trzeba zaliczyć Piotra Nowackiego z Piły i Marka Ostrowskiego z Poznania, jak również Michała Badowskiego z Wrześni, Marcina Bartoszewskiego z Poznania i Filipa Kaczanowskiego z Lubonia.

Długość rundy liczyła około 1500 metrów, do pokonania było trzynaście rund. Rafał Łukawski, mający za sobą ponad 20 lat przygody z kolarstwem, jechał dziś jak natchniony. To zawodnik kategorii masters II i zarazem trener Klubu Sportowego Stomil Poznań. Było milo popatrzeć, jak Pan Rafał i ośmiu jego podopiecznych jedzie w jednym wyścigu. Dopingowali go kibice i rodzice młodych Stomilowców.

Rafał Łukawski pierwszy na mecie, na ostatniej rundzie Piotr Nowacki wyprzedził Marka Ostrowskiego. To pierwsza trójka niedzielnego wyścigu o nazwie PTC Malta Tour 2019/2010. Wszyscy panowie urodzili się w tym samym roku - 1971. 

Startowało pięć pań, wszystkie to reprezentantki KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego. Zwyciężyła Karolina Dopierała, zawodniczka, trenerka i dobry duch tej zasłużonej uczelni poznańskiej. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się studentki UP: 2. Adriana Owczarek i Roksana Pawlik. Mówiąc w w skrócie, nauczycielka akademicka okazała się lepsza od swych podopiecznych.

W niedzielę nad Maltą zaświeciło słońce, choć było chłodno. Warunki do kolarskiej rywalizacji były naprawdę dobre. Niektórym jednak nie sprzyjało szczęście, jak choćby Mateuszowi Siejakowi z Kiekrza, który po trzech rundach zjechał z trasy z powodu przebicia tylnej opony.

PTC Malta Tour 2020, 12 stycznia - wyniki

Kobiety
1. Karolina Dopierała
2. Adriana Owczarek
3. Roksana Pawlik

Młodzik
1. Mateusz Cugier
2. Miłosz Dopieralski

Junior młodszy
1. Krzysztof Świerski
2. Mateusz Kłosowicz
3. Antoni Banasewicz

Junior
1. Filip Sobkowiak

Cyklosport
1. Dawid Kleist
2. Marcin Łuczak
3. Łukasz Napierała

Masters 65+
1. Grzegorz Napierała
2. Aleksander Dehmel

Masters III
1. Marek Szymański
2. Jarosław Drożdżyński

Masters II
1. Rafał Łukawski
2. Piotr Nowacki
3. Marek Ostrowski

Masters I
1. Marcin Bartoszewski
2. Michał Badowski
3. Filip Kaczanowski

Dzisiejszy wyścig przełajowy był trzecim, po listopadzie i grudniu 2019, w cyklu PTC Malta Tour. Kolejna edycja 16 lutego 2020 w tym samym miejscu.

I jeszcze jedno: startujący i kibice czekali dziś na Artura Spławskiego, który regularnie bierze udział w tych zawodach, a który wczoraj, w sobotę 11 stycznia, w Szczekocinach wywalczył tytuł mistrza Polski w kolarstwie przełajowym (kategoria IVA), wygrywając z rówieśnikami (rocznik 1960): Grzegorzem Repińskim z Kościerzyny i Wojciechem Bartolewskim w Częstochowy - wielkie gratulacje. Na tym championacie Maksymilian Bieniasz zdobył tytuł wicemistrza kraju w kategorii masters I.

I jeszcze jedno: mocarze MTB i przełajów - Andrzej Kaiser z Bytowa i Rafał Chmiel ze Strzelec Krajeńskich - w sobotę w Szczekocinach zdobyli tytuły mistrzów Polski (kategorie IIB i IIA masters). Powtórzyli tym samym swój sukces z 12 stycznia 2019, gdy 82. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym odbywały się w Strzelcach Krajeńskich, a którą to imprezę prowadziłem przez dwa dni z mikrofonem w ręku.

                Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL