R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900397 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Jedziemy do Wągrowca

 

W niedzielę pierwsza edycja cyklu
Cyclocross Wielkopolska 2017

W najbliższą niedzielę, 5 lutego, w Wągrowcu odbędzie się pierwsza edycja cyklu Cyclocross Wielkopolska 2017. Zawody kolarstwa przełajowego zostaną rozegrane na terenie ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego Wielspin i w okolicznym lesie nad Jeziorem Durowskim.

Startujący ścigać się będą w czterech kategoriach wiekowych: juniorzy, kobiety open, senior open i masters open. Juniorzy i kobiety pojadą 40 minut plus jedno okrążenie, seniorzy i mastersi - 50 minut plus jedno okrążenie.

Zostanie także rozegrany wyścig dla posiadaczy rowerów górskich.

O godzinie 11.00 ruszą na trasę juniorzy, minutę później kobiety. O 12.30 przystąpią do niej seniorzy, o 12.31 - mastersi open. Rywalizacja MTB rozpocznie się o godzinie 10.00.

– Zawodami w Wągrowcu zaczynamy trzeci sezon ścigania się w cyklu Cyclocross Wielkopolska. Podobnie, jak przed rokiem i dwoma laty, w sezonie 2017 imprezy odbędą się w Wągrowcu, Poznaniu (19 lutego) i Skokach (5 marca). W przeszłości uczestniczyli w nich znani zawodnicy, jak choćby mistrzowie Polski MTB Patryk Adamkiewicz i Borys Góral, czy też dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów Radosław Lonka - mówi Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca, najbardziej znany organizator imprez kolarskich w Wielkopolsce.

Miasteczko zawodów zostanie zlokalizowane na terenie ośrodka Wielspin przy ulicy Jeziornej 16. Kobiety i mężczyzni ścigać się będą na rundzie liczącej 2000 metrów, na trasie znanej tym wszystkim, którzy przed laty ścigali się w tym miejscu w zawodach XC z cyklu Thule Cup.

Trzeba mieć nadzieję, że pogoda w niedzielę 5 lutego będzie sprzyjająca, że zjawią się w Wągrowcu znani zawodnicy, i że pierwsze w tym roku zawody z cyklu Cyclocross Wielkopolska będą pełne emocji i wrażeń.

5 lutego
III Mistrzostwa Cyclocross Wielkopolska - Wągrowiec

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu
Gdzie: Wągrowiec - ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy Wielspin, ul. Jeziorna 16
Start: godzina 11.00 - start kategorii junior, 11.01 - kobiety open, 12.30 - senior, 12.31 - masters. Kolarskie wyścigi przełajowe w czterech kategoriach wiekowych: kobiety open, junior, seniorzy oraz masters. O godz. 10.00 dodatkowy wyścig na rowerach górskich. Zapisy w biurze zawodów od 9 do 10.30.
Więcej informacji: www.cyclocrosswielkopolska.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL