R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41603084 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kto wygra tym razem?

 

Jutro kolejny kolarski czwartek na torze "Poznań"


Kolarze upodobali sobie tor samochodowy "Poznań". 20 lipca 2013 - wyścig szosowy, na prowadzeniu (z lewej strony) Radosław Lonka z Wrześni - dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów (lata 2011-2012).

Jutro, 5 września 2013, na torze samochodowym "Poznań" odbędzie się kolarski czwartek, czyli ściganie na nie tylko szosowych rowerach na dystansie 48 kilometrów. Początek sportowej rywalizacji o godzinie 18.15. Wszystkie kategorie wiekowe startują razem.

Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj zaprasza w czwartek, 5 września, na tor samochodowy "Poznań" na sportową rywalizację na rowerach. Można startować na rowerach szosowych, na górskich, na jeszcze innych. Do pokonania będzie 12 rund o długości 4000 metrów każda, czyli 48 kilometrów.
Dla najlepszych przygotowano puchary. Początek sportowej rywalizacji o godzinie 18.15. Będzie to już czwarte takie spotkanie.

Z kronikarskiego obowiązku przypominam, że 8 sierpnia, podczas pierwszego czwartku kolarskiego, na torze "Poznań" na starcie stanęło 15 zawodników, reprezentujących różne kategorie wiekowe masters: między innymi Artur Kozal, Robert Żmudzin, Romuald Szaj, Tadeusz Kubiak i Krzysztof Kozanecki. Ścigali się oni na dystansie 60 kilometrów. Zwycięzcę wyłonił długi finisz grupy składającej się z 3 zawodników. Najlepszym sprinterem okazał się Artur Kozal z Mosiny, który 15 rund pokonał w czasie 01:28:25. Razem z nim linię mety mijali Jan Szymański i Robert Żmudzin. Najlepsi trzej zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Poznańskie Towarzystwo Cyklistów.

Przed 15 dniami odbył się taki kolarski czwartek po raz drugi z udziałem 30 pań i mężczyzn. Znów najlepszy okazał się Artur Kozal, wśród kobiet najlepsza była Martyna Chlebosz, która niedawno zajęła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej pań podczas Poznań Lotto Triathlon.

Natomiast 29 sierpnia triumfował Jan Szymański z Warszawy przed Pawłem Rychlickim i Lechem Ergangiem (obaj z Poznania). Najlepszą z pań była Martyna Chlebosz, najmłodszym zawodnikiem Szymon Zygarłowski z Tarnowa Podgórnego, najstarszym Jan Głowacki z Poznania.

Jutro kolarski czwartek na torze samochodowym odbędzie się po raz czwarty. Ciekawe, kto tym razem wygra?

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL