R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335898 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Artur Małkowski najlepiej
przedzierał się przez mgłę

 

Wyścigi przełajowe nad Maltą


W sobotni poranek poznańska Malta tonęła we mgle.
Fot. Piotr Kurek

Dziś nad Jeziorem Maltańskim odbyła się pierwsza edycja cyklu PTC Malta Tour - wyścigów przełajowych zaplanowanych od listopada 2018 do marca 2019. W dwóch wyścigach startowało prawie 50 osób, w tym kilka kobiet i pięciu chłopców do lat 12. Najlepszym zawodnikiem okazał się 19-letni Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który prowadził od startu do mety i wygrał rywalizację open.

Kiedy fani rowerów i kolarstwa zaczęli pojawiać się po godzinie 9 nad Jeziorem Maltańskim, by potwierdzić swój akces do wyścigu i doń się przygotować, w tym ważnym dla mieszkańców Poznania miejscu wypoczynku i rekreacji rozpanoszyła się mgła. Prawie totalna. – Jechałam na rowerze od strony Term Maltańskich i miałam wielce ograniczoną widoczność - to słowa Karoliny Dopierały. – To coś niesamowitego, gdy można dojrzeć ludzi i przedmioty na kilka zaledwie metrów - podkreśliła nauczycielka akademicka i zarazem opiekunka fanów MTB na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym.


Artur Małkowski na prowadzeniu po pierwszej rundzie, po przejechaniu 1800 metrów.
Fot. Piotr Kurek

W tych niezwykłych zatem dla kolarzy amatorów warunkach przyszło im stanąć na starcie i ... przedzierać się przez mgłę. Miło było popatrzeć na pierwszą linię chętnych i gotowych do przełajowej jazdy. Artur Spławski, Piotr Nowacki, Artur Małkowski, ks. Bartłomiej Przybylski (do niedawno Debrzno, teraz Piła), Kuba Antkowiak, czy też Maciej Kycler. Trasa liczyła około 1800 i startujący wokół polany Harcerzy mieli do pokonania kilka podjazdów i zjazdów.

Od startu do mety, jak natchniony, jechał Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Kaczmarek Electric Team). 19-latek, uczeń Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu, z każdą rundą zwiększał przewagę nad rywalami i wygrał rywalizację open. Za jego plecami toczyła się zacięta walka o drugie miejsce: przez większą część wyścigu wiceliderem był Maciej Kycler z Poznania (MedBike Team), za nim jak cień podążał Piotr Nowacki z Piły. Na ostatniej rundzie triumfowało doświadczenia Pana Piotra, który wyprzedził na ostatnich metrach studenta II roku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.


Trójka najlepszych zawodników w kategori M40: w środku Piotr Nowacki, który w rywalizacji open zajął drugoe miejsce.
Fot. Piotr Kurek

O kolejne dwa miejsca w klasyfikacji open walczyli: ks. Bartłomiej Przybylski i Artur Spławski i w takiej też kolejności zameldowali się na końcowej kresce.

W rywalizacji pań pewnie triumfowała Karolina Dopierała (Uniwersytet Przyrodniczy).

PTC Malta Tour, 10 listopada 2018 - wyniki  

 

 

 Cyklosport
1. Artur Małkowski
2. Maciej Kycler
3. Dawid Pluskota

M30
1. Bartłomiej Przybylski
2. Bartosz Mikołajczak
3. Jarosław Ptaszek 

M40.
1. Piotr Nowacki
2. Krzysztof Dąbkowski
3. Krzysztof Górniak

M50
1. Artur Spławski

M60
1. Marek Szymański
2. Grzegorz Napierała
3. Ryszard Bróździński

M70
1. Aleksander Dehmel
2. Tadeusz Kubiak 

Dziś nad Maltą o poranku mgła zasłoniła świat nie tylko kolarzom. Ale z upływem czasu pojawiły się promienie słoneczne, najpierw nieśmiało - później cudnie jak listopad, i atmosfera zawodów stała się godna setnej rocznicy odzyskania niepodleglości przez Polskę. Tak też i było podczas honorowania najlepszych zawodniczek i zawodników dzisiejszej imprezy.


Następne zawody przelajowe nad Maltą odbędą się 25 listopada 2018.
Fot. Piotr Kurek

Zorganizowali ją działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów z jego prezesem Wojciechem Pawlakiem na czele. Fan rowerów i adwokat z wykształcenia i powołania przyjechał z drukami przelewów na szlachetne konto, by pomóc Ryszardowi Szurkowskiego w jego rehabilitacji. Poznańska społeczność kolarska pospieszyła z pomocą dla polskiego kolarza wszech czasów i już teraz przygotowuje nowe inicjatywy, by wesprzeć jego rehabilitację.

Następna edycja cyklu PTC Malta Tour też w listopadzie - w niedzielę dwudziestego piątego. W tym samym miejscu, co dzisiaj, czyli nad Jeziorem Maltańskim.


                                       Piotr Kurek

 

 

Amator
1. Marcin Łuczak
2. Waldemar Przybylski
3. Jakub Szymkowiak

 

Dzieci
1. Sebastian Szymański
2. Kacper Górniak
3. Mateusz Górniak

Kobiety
1. Karolina Dopierała
2. Adrianna Owczarek
3. Beata Szczepaniak 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL