R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826705 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
100 kilometrów ścieżek rowerowych

 

Powiat leszczyński ma się czym pochwalić


Początek sobotniego przejazdu ze Święciechowej do Włoszakowic. Starosta leszczyński Jakub Wawrzyniak (z lewej), komandor imprezy Barbara Dąbkowska (z prawej).
Fot. Piotr Kurek


– Staramy się, służymy ludziom - mówi Jarosław Wawrzyniak, starosta leszczyński. – W naszym powiecie mamy już 100 kilometrów ścieżek rowerowych - podkreśla nie bez dumy gospodarz jednego z bogatszych rejonów Wielkopolski.


W sobotę 3 lipca około godziny 9.30 na rondzie w Święciechowej (wylot na Lipno i Wilkowice) zaczęli się pojawiać pierwsi rowerzyści. Młodzi i starsi, całe rodziny. Na różnych bicyklach. Kilkadziesiąt osób. W tym miejscu o 10.00 ruszyli w drogę.

Kierunek Włoszakowice, w tym pierwsze dwa kilometry po nowej ścieżce rowerowej. Czarnej , asfaltowej, pachnącej świeżością wykonania. Do przejechania był dystans 15 kilometrów przez Jezierzyce Kościelne, Krzyżowiec do Włoszakowic. Na czele barwnej grupy pasjonatów zdrowego trybu życia i rekreacji pedałowali Barbara Dąbkowska (komandor przejazdu) i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.


Najmłodsi na rowerach za chwilę wystartują.
Fot. Piotr Kurek

– Powiat leszczyński wzdłuż i wszerz można przejechać po ścieżkach rowerowych. Bezpiecznych, oddalonych od dróg publicznych, zrobionych porządnie. Łączna ich długość wynosi około stu kilometrów - mówił Pan Starosta, miłośnik rowerów. W styczniu tego roku w znaczącym stopniu przyczynił się do powodzenia 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się właśnie we Włoszakowicach. Wzięło w nich udział ponad 600 osób.

W sobotę we Włoszakowicach, gdzie była meta przejazdu turystycznego, odbyły się wyścigi rowerowe dla przedszkolaków, żaków i młodzików. Rywalizowali na zielonej murawie stadionu sportowego, gdzie w styczniu finiszowali uczestnicy krajowego championatu błotniaków. W lipcową sobotę były emocje, debiuty, radość zawodniczek i zawodników, emanowała serdeczność rodziców i dziadków.

Była też okazja, by Grzegorz Mierzyński (prezes KS Kołownik Włoszakowice i główny organizator 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym) serdecznym słowem i okolicznościową statuetką podziękował Panu Staroście za pomoc i wsparcie udzielone w niełatwym (pandemicznym) czasie styczniowym, gdy rozstrzygała się kwestia być lub nie być dla krajowego championatu.  

Przejazd na kolejnych nowych kilometrach ścieżek rowerowych w Leszczyńskiem w lipcowy czas, wyścigi w słońcu najmłodszych (15 młodych adeptów cyklizmu trenuje w KS Kołownik Włoszakowice), życzliwy klimat dla organiztorów imprez kolarskich, otóż to wszystko układa się w jedną całość: Ziemia Leszczyńska jest przyjazna dla fanów dwóch kółek! W wymiarze sportowym i rekreacyjnym.

                 Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL