R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955518 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Wyścigi wokół leśniczówki w Naramowicach

 

W Naramowicach w sobotę 9 czerwca odbyły się wyścigi na rowerach górskich, w których startowali żacy i młodzicy. Była to druga edycja imprezy o nazwie ESTELLA CUP 2007, w której tym razem wystartowało 40 dziewcząt i chłopców w wieku do 14 lat. Zawody obserwował i uczestniczył we wręczaniu nagród Zbigniew Szymański, związany z kolarstwem od 50 lat.

 

Jako pierwsze na trasę ruszyły dziewczęta w kategorii żak (1995-1996), które miały do pokonania dwie rundy o długości 1200 metrów każda. Na linii startu ustawiło się 10 zawodniczek, dla jednej - Ali Machyny (rocznik 1998) uczyniono odstępstwo od reguł, umożliwiając jej rozpoczęcie wyścigu z handicapem, o niespełna 100 metrów.

Zawody odbywały się w Naramowicach, przy ulicy Bożywoja - na terenie przylegającym do tutejszej leśniczówki. Trasa była dobrze oznakowana, na leśnych ścieżkach można było pedałować co sił.

Wśród żaczek triumfowała Marta Tyrakowska, drugie miejsce - spore zaskoczenie i dla rodziców i dla widzów - zajęła 8-letnia Ala Machyna, która ujawniła w naramowickim lesie niesamowite możliwości. I która wyprzedziła swą starszą siostrę Zosię - trzecie miejsce na mecie.Żacy, 12 rywalizujących, mieli do pokonania cztery rundy. Od startu do mety zdecydowanie po pierwsze miejsce jechał Marcin Karbowy - UKS Borant z Poznania. Ten zawodnik tak na dobrą sprawę trenuje od ponad roku kolarstwo i ma na swym koncie kilka wartościowych sukcesów - 22 kwietnia na poznańskiej Cytadeli i 12 maja w Lusowie. Jego triumf oklaskiwali nie tylko trenerzy ze Szkoły Podstawowej nr 60, ale i rodzice - mama Beata i ojciec Józef.

Młodzicy (14 na starcie) musieli pokonać 8 rund po 1200 metrów każda. Wygrał Maciej Moczyński przed Andrzejem Marciniakiem i Wojciechem Sykałą. Ten ostatni zawodnik przez większą część trasy podjął się trudu przewodzenia stawce kolarzy, w końcówce trochę osłabł, ale i tak zasłużył na słowa pochwały.

Rywalizowały trzy młodziczki. Wygrała Dominika Borkowska przed Natalią Szczepaniak i Patrycją Zwiernik.

Nagrody i dyplomy wręczali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 60 w Poznaniu Lucyna Korczyc, zasłużony dla kolarstwa trener Zbigniew Szymański (15 lat był zawodnikiem, 35 lat szkoleniowcem), główny sponsor imprezy Marcin Olejniczak (właściciel firmy FERMA KRESEK), współwłaściciel restauracji "Estella" Janusz Nowak.

Wszyscy startujący otrzymali upominki, była kawa i herbata, także woda mineralna. Kiełasa z grilla smakowała wszystkim - i startującym, i widzom. Sekretariat zawodów w osobach Anny Kotlarczyk i Barbary Machyny pracował bez zarzutu, zaś trud przeprowadzenia imprezy wzięli na siebie trenerzy i opiekunowie uczniowskich klubów sportowych: Rober Sudoł - UKS Borant Poznań, Paweł Machyna - UKS Błyskawica Tarnowo Podgórne, Grzegorz Kotlarczyk - UKS Orkan Przeźmierowo, Borys Monastyrski - UKS Lusowo.

ESTELLA CUP 2007 - to cykl trzech imprez kolarskich dla uczniów w wieku 11-14 lat. 12 maja w Lusowie wystartowało 37 zawodniczek i zawodników. W Naramowicach było 40. Finał 16 czerwca w Tarnowie Podgórnym. Najlepsi zawodnicy otrzymają cenne nagrody.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL