R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739563 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Od 14 do 16 lutego w Pruszkowie
trzy dni sportowej rywalizacji

 

Puchar Polski w kolarstwie torowym

W tym tygodniu w Pruszkowie zainaugurowany zostanie tegoroczny Puchar Polski w kolarstwie torowym. Łącznie do tego cyklu zaliczanych będzie pięć imprez, z czego trzy przeznaczone będą dla juniorów i juniorek młodszych.

W najbliższej edycji - od 14 do16 lutego - walczyć będą zawodnicy z kategorii elita mężczyzn, junior, kobiety open oraz juniorka. - Zawody są skierowane jednak głównie do juniorów i juniorek, dla których będzie to jedna z dwóch eliminacji do mistrzostw Polski w omnium. Druga odbędzie się w połowie kwietnia – wyjaśnia Jacek Kasprzak, trener średniodystansowej torowej kadry narodowej mężczyzn i jeden ze współorganizatorów Pucharu Polski w Pruszkowie. Poza tą konkurencją, rywalizacja będzie prowadzona także w sprincie drużynowym i indywidualnym, wyścigu drużynowym na dochodzenie, sprincie oraz keirinie. W BGŻ Arenie nie zabraknie naszej kadry sprinterów, czyli Damiana Zielińskiego, Macieja Bieleckiego, Rafała Sarneckiego i Krzysztofa Maksela. Po udanym starcie w Pucharze Świata w Meksyku, gdzie w drużynie zajęli 5.miejsce, a Maksel wygrał indywidualnie klasyfikację końcową w wyścigu na 1 km, zawody w Pruszkowie będą dla nich kolejną okazją do przetestowania formy przed Mistrzostwami Świata w kolumbijskim Cali.

- Ten wyścig powinien nas pobudzić przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Weźmiemy udział w konkurencjach z elektronicznym pomiarem czasu. Tuż po Pucharze Polski wylatujemy do Kolumbii - mówi Andrzej Tołomanow, trener kadry sprinterów. Światowy czempionat odbędzie się w terminie 26.02-2.03.

Start w BGŻ Arenie najlepszych polskich zawodniczek, które polecą do Cali, jest mało prawdopodobny. Zawody te nie wpisują się w ich program przygotowań do MŚ. Po kilkunastodniowym zgrupowaniu na Teneryfie, które zakończyło się 10 lutego, skupią się one na treningach na torze w Pruszkowie. - Jeśli byśmy wystartowali w Pucharze Polski, to tylko treningowo, w jakiejś konkurencji czasowej, na przykład na 200 metrów, albo 500 metrów. Poza tym Kasia Pawłowska wciąż odczuwa efekt kraksy, która miała miejsce w wyścigu szosowym w Katarze. Nie jest to coś poważnego, ale nie warto ryzykować – tłumaczy trener kadry kobiet Grzegorz Ratajczyk.

Puchar dla młodych

W tegorocznym cyklu najwięcej, bo aż trzy wyścigi odbędą się w pruszkowskiej BGŻ Arena. Pozostałe dwa zostaną rozegrane w Łodzi i Wrocławiu. Trzy spośród tych pięciu są przeznaczone dla juniorek i juniorów młodszych, natomiast dwa dla zawodników ze starszych kategorii wiekowych. Ci pierwsi będą nie tylko walczyć o zwycięstwo w finałowej klasyfikacji Pucharu Polski, ale także o udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Głównym celem rozgrywania Pucharu Polski dla kolarzy od wieku juniora jest natomiast wyłonienie kadry na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które są zaplanowane na lipiec. W zeszłym roku na pierwszym miejscu klasyfikacji Pucharu Polski uplasowali się Krzysztof Maksel (elita mężczyzn i orlik), Mateusz Rudyk (junior), Michał Lewandowski (junior młodszy), Dominika Borkowska (kobiety open), Aleksandra Sołgała (juniorka) i Daria Pikulik (juniorka młodsza).

Ściganie w I edycji PP rozpocznie się w piątek o godz. 16, a zakończy w niedzielę w godzinach popołudniowych. Pełny program znajduje się na stronie Polskiego Związku Kolarskiego: www.pzkol.pl/img/29/Ostateczna_wersja_PP_.pdf

Puchar Polski w kolarstwie torowym:
1. 14-16.02 – Pruszków – elita mężczyzn, junior, kobiety open, juniorka
2. 7-9.03 – Pruszków – junior młodszy, juniorka młodsza – Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
3. 16-18.04 – Pruszków – elita mężczyzn, junior, kobiety open, juniorka
4. 16-18.05 – Łódź – junior młodszy, juniorka młodsza - Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
5. 18-20.07 – Wrocław – junior młodszy, juniorka młodsza - Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL