R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827005 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się w sobotę

 

Swarzędzkie przełaje po raz osiemnasty


Przed rokiem, też w październiku, triumfował Artur Małkowski.

Fot. Piotr Kurek

W najbliższą sobotę, 10 października, w Swarzędzu odbędą się kolarskie wyścigi przełajowe, w których mogą uczestniczyć także fani MTB. Odbędą się one po raz osiemnasty i są poświęcone pamięci Mariana Kegela - kolarza szosowego lat 60-tych XX wieku i byłego reprezentanta Polski.


Prawo startu mają kobiety, młodzicy/ mlodziczki, juniorzy/ juniorki, amatorzy oraz mastersi. Trasa rywalizacji wiedzie wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego z wykorzystaniem na podjazdy zadrzewionej skarpy oraz drogi asfaltowej na dojeździe do mety. Jej długość - około 2000 metrów.

Zgłoszenia do imprezy drogą elektroniczną przez stronę Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów (ptcpoznan.com.pl) do 8 października oraz uiszczenie opłaty startowej na konto PTC (Santander Bank nr rachunku 03 1090 1476 0000 0001 4315 2353). Istnieje możliwość wpłaty w biurze zawodów z zachowaniem reguł sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii koronawirusa. Weryfikacja i wydawanie numerów startowych w dniu wyścigu od godziny 8.30.

Pierwszy wyścig (masters III i IV) o godzinie 10.30. Po nich wystartują juniorki młodsze, młodzicy i młodziczki. Kolejne o 11.10 i 11.50. Wyścig memoriałowy z wyrównaniem czasowym dla starszych kategorii wiekowych o 13.00.

Imprezę organizuje Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, wspomagają je Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Wielkopolski Związek Kolarski i Akcja Katolicka Swarzędz.

Swarzędzkie przełąje są poświęcone pamięci Mariana Kegela (kolarza szosowego, olimpijczyka z Meksyku), który jako pierwszy poznaniak wystartował w 1965 roku w Wyścigu Pokoju. W majowej imprezie uczestniczył cztery razy. Ścigał się na mistrzostwach świata, zmarł śmiercią tragiczną w 1972 roku, Miał zaledwie 27 lat...

                                               Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL