R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826996 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Było na co popatrzeć

 

82 osoby ścigały się na Winogradach
na rowerach górskich i przełajowych 


Maksymilian Bieniasz - główny aktor kolarskiego spektaklu na Winogradach.
Fot. Piotr Kurek

Osiemdziesiąt dwie osoby, nie tylko z naszego regionu, ścigały się dziś w Poznaniu podczas drugiej w tym roku imprezie cyklu CycloCross Wielkopolska 2018. Pogoda sprzyjała startującym, około godziny 12 fanom kolarstwa przełajowego zaświeciło słońce. Ci wszyscy, którzy zjawili się w niedzielę 18 lutego na ulicy Winogrady 11 (ośrodek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej), nie żałowali udziału w sympatycznym ściganiu. Natomiast kibice zgodnie podkreślali, że było na co popatrzeć. 
 
Zawody miały trzy odsłony. W pierwszym wyścigu, na rowerach górskich, wystartowało aż 35 mężczyzn. Już na pierwszym okrążeniu uformowała się pięcioosobowa czołówka: Miłosz Czechowicz (UKS Sportowiec Piła), Miłosz Wojciechowski (UKS Sportowiec Piła), Rafał Łukawski (Northtec Bike Team), Piotr Marciniak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) oraz Kacper Mikinik (MKS Polkowice).


Miłosz Czechowicz (z lewej) i Miłosz Wojciechowski - dwaj najlepsi kolarze wyścigu na rowerach górskich.
Fot. Piotr Kurek

Na drugiej rundzie wykrystalizowała się dwuosobowa grupa (Wojciechowski, Czechowicz), która stale zwiększała przewagę nad rywalami i na metę dojechała w takiej właśnie kolejności. Trzeci był Rafał Łukawski.

– Mam 16 lat, trenuję kolarstwo cztery lata - mówił za linią mety Miłosz Wojciechowski (rocznik 2001). – Dziś wygrałem, z czego bardzo się cieszę, tym bardziej, że moim najlepszym kibicem był tata - podkreślił sympatyczny zawodnik z Piły.


Początek wyścigu zawodników elity i mastersów. Na prowadzeniu Borys Góral.
Fot. Piotr Kurek

W tym wyścigu wzięli udział zawodnicy z Piły, Poznania, Polkowic, Śremu, Biedruska, Trzcianki, Środy Wielkopolskiej, Przytocznej (niestrudzony Tadeusz Jasionek), Kąkolewa, Solca Wielkopolskiego, Zalasewa,, Nekli, Rogoźna, Przemyśla i Gowarzewa.

W drugim wyścigu wzięło udział osiem pań (na rowerach przełajowych i górskich) oraz ośmiu juniorów. Kinga Styczyńska z Gniezna wygrała wygrała pewnie rywalizacją na bicyklach MTB przed Weroniką Zielińską (Koziegłowy) i Joanną Smogór (Wągrowiec). Jazdę na przełajówkach bezbłędnie opanowała Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), która na swym "Ridleyu" od startu pewnie jechała po kolejne zwycięstwo. Druga była Dominika Smyk z Wągrowca przed Martyną Paszkowską z Poznania. Wśród juniorów zwyciężył Bartosz Sierżant (Stomil Poznań) przed Wojciechem Stępniem (MKS Polkowice) i Jakubem Bińkowskim (Stomil Poznań).


Za chwilę start do wyścigu przełajowego elity i mastersów.
Fot. Piotr Kurek

Ostatnią odsłoną ładnych rowerowych zmagań na terenie ośrodka TKKF na Winigradach był wyścig mężczyzn na przełajówkach. Stanęło ich na starcie aż 31 - zawodników elity i mastersów. Od początku bardzo szybko pedalował Borys Góral (Kameleon Piła), za nim podążali Michał Kowalczyk ze Swarzędza (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Michał Górniak z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), Adam Deska ze Środy Wielkopolskiej, Artur Małkowski z Kobylnicy (rocznika 1999) i Maksymilian Bieniasz z Poznania (Bieniasz Rowerownia Team).

Od drugiej rundy samotnie prowadził Maksymilian Bieniasz (masters), który każde kolejne okrążenia pokonywał coraz szybciej. Dziesięć rund (18 km) pokonał w czasie 56 minut 53 sekund. Drugi na mecie zameldował się Michał Kowalczyk (piewszy w elicie) - 1:00:23.18, trzeci - Michał Górniak (drugi w elicie) - 1:01:16.70. Czwarty był Adam Deska (trzeci w elicie) - 1:02:34.25. Miejsce drugie w rywalizacji mastersów zajał Bartosz Mikołajczak z Przemętu, trzeci był ksiądz Bartłomiej Przybylski z Debrzna.

Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników honorowali Dariusz Górczyński i Wojicech Gogolewski (obaj działacze TKKF).


Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Pogoda sprzyjała startującym. Zawody obserowowała wcale liczna grupa kibiców, wśród których nie zabrakło Ryszarda Pawlaka, Andrzeja Kaczmarka, Mateusza Rybczyńskiego, Wojciecha Pawlaka i wielu innych znanych osób z poznańskiego środowiska kolarskiego.

Za trzy tygodnie, 11 marca, trzecia odsłona cyklu CycloCross Wielkpolska 2018 - tym razem w Skokach. Będzie się działo w lesie obok byłego Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, gdzie odbędą się zawody.

                                   Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL