R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338264 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Rowerami po śniegu w Karczewie

 

I edycja Northtec MTB Zimą 2012 z udziałem Pauli Goryckiej i organizatora Cezarego Zamany


Paula Gorycka wystartowała w Karczewie w maratonie o nazwie Northtec MTB Zimą. Zawodniczka z Suchej Beskidzkiej jest wielkim talentem i nadzieją polskiego kolarstwa górskiego.

W niedzielę w Karczewie odbył się pierwszy wyścig trzeciej edycji cyklu Northtec MTB Zimą. Wyjątkowo zmienna aura, zniechęcająca do wyjścia na zewnątrz, nie przeszkodziła, by na starcie pojawiło się ponad 330 zawodników - w tym utytułowana Paula Gorycka.

W sobotę rano na zaśnieżone leśne drogi wyruszył traktor z pługiem, drugi pojazd ubijał nawierzchnię, a dodatkowe wąskie szlaki przetarte zostały przy użyciu mniejszego sprzętu. Trud organizatorów nagrodzili zawodnicy, którzy w niedzielę przybyli na start i docenili przygotowanie trasy podczas wyścigu.

Gościem specjalnym pierwszego maratonu zimowego była Paula Gorycka z zawodowej grupy 4F E-Vive MTB Racing Team kierowanej przez Andrzeja Piątka. Start w zimowym maratonie był dla niej niepowtarzalną okazją do szkolenia umiejętności technicznych oraz nauki radzenia sobie na bardzo śliskiej nawierzchni.

Wyścig wystartował o godzinie 10 rano. Pomysł na wcześniejszy start sprawdza się w zimowych warunkach doskonale. Temperatury oscylujące wokół zera stopni sprawiają, że lekko zmrożony po nocy śnieg stwarza dobre warunki do jazdy, a jednocześnie jest wyzwaniem dla umiejętności technicznych zawodników i zawodniczek.


Cezary Zamana (z prawej) trzeci rok z rzędu organizuje (i w nich startuje) zimowe maratony MTB. Karczew, 19 lutego 2012.

Zima mimo, że mroźna nie ugasiła żaru rywalizacji na tegorocznym inauguracyjnym wyścigu w Karczewie. Na najdłuższym dystansie Mega (40 km) najlepsi okazali się zawodnicy z Centrum Rowerowego Olsztyn Artur Korc i Paweł Kowalkowski, którzy w jednosekundowych odstępach wpadli na metę zaraz po Cezarym Zamanie, który zdecydował się na udział w inauguracyjnym maratonie sezonu 2012. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką , którą doskonale pamiętamy z ubiegłego roku okazała się Maja Busma, która w tegorocznym sezonie reprezentować będzie barwy drużyny MYBIKE.PL. Na drugim miejscu uplasowała się Paula Gorycka z 4F E-Vive MTB Racing Team. Trzecie miejsce zajęła Anna Klimczuk z K.S.A.T.

Na krótszym dystansie Fit (24 km) najlepszymi zawodnikami zostali wśród panów Bartosz Grudziński, wśród pań Maria Lipowiecka. Najwięcej jednak wysiłku i zmagań ten maraton wymagał od najmłodszych uczestników dystansu Hobby (7 km), głównie ze względu na porę w jakiej jest rozgrywany. Na tym dystansie z czasem 12:07 min. wygrał Mateusz Pomaski z UKK BDC Huragan Wołomin , drugi był Mateusz Tomaszewski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, trzeci Szymon Bregier z Akademii Ruchu Płock- ubiegłoroczny zwycięzca cyklu Mazovia MTB Marathon.

Kolejna edycja Northtec MTB Zimą już za dwa tygodnie 4 marca – w Mrozach, miejscowości uwielbianej przez rowerzystów, nie tylko za bardzo atrakcyjne trasy, ale również ze względu na gościnność gospodarzy.

Więcej informacji na stronie http://www.mazoviamtb.pl/.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL