R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826711 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pokonaj siebie, pomóż innym!

 

Piotr Sułek najszybciej wjechał na Śnieżkę


Wjazd rowerami na Śnieżkę - to prawdziwe wyzwanie.
Fot. Roman Krzywiński

Nie ma wyższej góry, na którą można wjechać rowerem, bez zsiadania z niego. Raz do roku przychodzi ten moment, kiedy możesz spróbować swoich sił i umiejętności na tej trudnej, ale mającej niepowtarzalny urok trasie. To szansa zdobycia najwyższego szczytu w Karkonoszach i jednocześnie w całych Sudetach, a także najwyższy szczyt Czech, województwa dolnośląskiego i całego Śląska. To nie lada wyzwanie dla ludzi i sprzętu.

Tradycyjnie Karpacz przywitał uczestników wjazdu na Śnieżkę przepiękną słoneczną pogodą, oraz wspaniałymi widokami dla tej okolicy. Na starcie temperatura wynosiła powyżej 20 stopni Celsjusza, na mecie przekraczała 11 stopni przy wietrze dochodzącym prawie do 100 km/h.

Impreza zorganizowana została po raz pierwszy przez Rotary Klub Karpacz Karkonosze wspólnie z Urzędem Miasta Karpacz i Karkonoskim Parkiem Narodowym. Impreza miała charakter charytatywny, a cały zysk został przeznaczony na działalność statutową klubu oraz wsparcie charytatywne dzieci poszkodowanych i osób potrzebujących w Karpaczu. Na bardzo ciężkiej trasie długości ponad 14 km uczestniczyło 238 śmiałków, którzy zanim wjechali na Śnieżkę musieli zmierzyć się ze słynnym podjazdem na Orlinek.


Na prowadzeniu Bartosz Bejm (241) z Koła, za nim Szymon Matuszak (240) z Konina. Na trzeciej pozycji jedzie Piotr Sułek (242) z Jaworzyny Śląskiej, który ten wyścig wygrał.
Fot. Roman Krzywiński

Start ostry odbył się w niedzielę na wysokości restauracji „Bachus” (600 metrów nad poziomem morza). Początkowy, kilkukilometrowy asfaltowy podjazd do Orlinka bardzo mocno rozciągnął stawkę, najmocniejsze tempo nadawała szóstka zawodników z Bartoszem Bejmem z Corratec Teamu z Poznania. W czołowej grupie znaleźli się też czele Piotr Sułek, Patryk Kaczmarczyk, Łukasz Derheld, Szymon Matuszak oraz Rafał Balawajder.

Po wjeździe na brukowaną drogę prowadzącą na Śnieżkę na czele utrzymywała się dwójka: Sułek – Kaczmarczyk, za nimi podążała trójka – Derheld, Bejm, Matuszczak z niewielką stratą. Ostatni podjazd na samą Śnieżkę (1602 m nad poziomem morza) rozstrzygnął losy wyścigu, to tam zaatakował Piotr Sułek z Jaworzyny Śląskiej i samotnie przekroczył linię mety z czasem 00:57:36 h, za nim finiszował Patryk Kaczmarczyk ze Szklarskiej Poręby oraz Łukasz Derheld z Gdyni.


Aleksander Dehmel z Poznania wspina się na Śnieżkę.
Fot. Roman Krzywiński

Wśród pań najlepsza okazała się Monika Strychar z Wrocławia z czasem 01:22:28 przed Joanną Nadborską z Zielonej Góry i Joanną Liczner z Wrocławia. Metę na szczycie, po 14 km wspinaczki i 1000 m przewyższenia, osiągnęło 217 zawodników w tym 10 kobiet. Na każdego czekał pamiątkowy medal Rowerem na Śnieżkę oraz certyfikat ukończenia wyścigu.

Kolejna okazja zdobycia Śnieżki i wjazdu na 1602 metrów nad poziomem morza już za rok!

                                                           Roman Krzywiński

Wyniki na stronie http://www.online.datasport.pl/results1004/index.php


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL