R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826721 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jakś-Bud Biedrusko
już myśli o sezonie 2019

 

Sympatyczne spotkanie w "Motylarni" 


Podczas listopadowego spotkania w biedruskiej "Motylarni".
Fot. Piotr Kurek

Jest ich niewielu, wszystkich można policzyć na palcach obu rąk. Ale stanowią niezwykle solidną siłę w wielkopolskim pejzażu amatorskiej społeczności kolarzy górskich. W tym roku zanotowali historyczny sukces: w klasyfikacji drużynowej Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018 uplasowali się w pierwszej trójce. 

Jaks-Bud Biedrusko liczy, tak na dobrą sprawę, raptem dziesięć osób: trzy panie i siedmiu mężczyzn. Istnieją jako zgrana ekipa siedem lat. Ich nieformalnym liderem (czytaj - przewodzi grupie) jest Mirosław Stencel z Biedruska, sponsorem - Ryszard Jakś z Poznania (znany deweloper). 

Kilka dni temu spotkali się w biedruskiej "Motylarni", ładnym lokalu. Wspominali maratonowe wydarzenia roku 2018, przedstawiali swe zamierzenia na przyszły sezon. I cieszyli się z drużynowego sukcesu w najstarszym cyklu maratonów MTB w Wielkopolsce. Ryszard Jakś podziękował im serdecznym słowem i kopertami z dobrym groszem. 

Joanna Połuch, Iwona Kania - te dwie dzielne amatorki zdominowały rywalizację pań w sezonie 2018 na dystansie Mini. Mirosław Stencel, Maciej Krzewina, Artur Połuch, Sebastian Łontka, Jakub Staśkiewicz i Andrzej Wenski pedałowali na dystansach Mini i Mega. W sezonie 2019 team wzmocni Katarzyna Łatyszew - mieszkanka Rakowni. Dziesiątym członkiem ekipy jest Ryszard Jakś - sponsor z sercem i dobrą duszą. 

– Rok 2018 to moja lawina sukcesów - mówi Mirosław Stencel, rocznik 1952. – W mojej kategorii wiekowej mam silnych rywali: Jerzego Kaźmierczaka ze Swarzędza i Kazimierza Gogolewskiego z Poznania. Jeszcze mi trochę do nich brakuje, ale z każdym kolejnym startem skracam do nich dystans - podkreśla 66-latek, który za maratony MTB zabrał się dopiero w roku 2009. 

W "Motylarni" było dobre jedzenie, nie zabrakło lampki szampana. Team Jakś-Bud Biedrusko tworzą sympatyczni ludzi o sporych możliwościach sportowych, którzy ciągle jeszcze podkręcają swe wyniki na coraz lepsze. I tak też ma być w sezonie 2019. 

                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL