R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625747 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szlachetna misja dobrej woli

 

Przyjechali na rowerach z Hanoweru do Poznania


Kolarze z Hanoweru i ekipa Drużyny Szpiku przed pomnikiem Eleganta z Mosiny. 11 maja 2013.

W związku z dwudziestoleciem współpracy partnerskiej pomiędzy Dolną Saksonią, Dolnym Śląskiem i Wielkopolską polonijny klub sportowy S.C. Polonia z Hanoweru postanowił zorganizować w maju br. przejazd rowerowy na trasie Hanower – Wrocław – Poznań.

Siedmiu rowerzystów dotarło w sobotę do Poznania. Ostatni odcinek przejechali dzisiaj na trasie z Radziądza nad Jezioro Maltańskie. Wyszło prawie dokładnie sto kilometrów.

Wyruszyli w drogę w czwartek, by pokonać niemiecki odcinek trasy między Hanowerem a Cottbus. Wczoraj ruszyli o poranku znad nadgranicznego miasta, by przez Głogów dotrzeć do Rudy Żmigrodzkiej. Towarzyszli im od Góry aż w okolice Milicza (piękne, niepowtarzalne stawy pełne karpi) dolnośląscy kolarze - między innymi Stanisław Paterka, jeden z najbardziej utytułowanych polskich mastersów, mający w swym dorobku tytuł mistrza świata.


Ostatni odcinek dzisiejszej jazdy z Mosiny do Poznania. Na czele Edward Dewucki - animator sportu polonijnego w Hanowerze, kolarz i maratończyk.

Dzisiaj od Radziądza aż do Poznania asystowali im mieszkańcy Poznania: trzej członkowie Drużyny Szpiku. Był to Wigosław Jakubowicz, najstarszy z tego grona (uczestnik Tour de Pologne z 2010 roku), pasjonat kolarstwa, regularnie startujący w maratonach szosowych. Kolejny to Maciej Norek, który również bardzo często pojawia się na maratonach szosowych. Startował on 3 maja w Wyścigu o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski na torze samochodowym "Poznań". Rafał Stasik - lider tej grupy - jest raczej kolarzem rekreacyjnym, ale starty w maratonach szosowych nie są mu obce.

O godzinie 12.30 siedmiu Polaków z Hanoweru oraz trzech kolarzy Drużyny Szpiku dojechało do Mosiny, gdzie czekała na nich niespodzianka. Marlena Chmielewska z Urzędu Miasta i Gminy (szefowa Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej) wręczyła liderowi grupy Edwardowi Dewuckiemu statuetkę Eleganta z Mosiny, jak i mapy miasta dla wszystkich gości ze stolicy Dolnej Saksonii.


Marlena Chmielewska z Urzędu Gminy wręczyła Edwardowi Dewuckiemu statuetkę Eleganta z Mosiny.

Na ostatnich dwudziestu kilku kilometrach, od Mosiny do Poznania, grupie siedmiu rowerzystów z Hanoweru oraz Drużynie Szpiku towarzyszyli także Andrzej Kaleniewicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (Departament Sportu i Turystyki) oraz autor Wielkopolskiego Rowerowania Piotr Kurek. Jechali także na tym odcinku trasy dwaj inni członkowie Drużyny Szpiku Dariusz Ellert i Mateusz Rozmiarek.

Wjechaliśmy do Poznania w asyście policyjnych motocykli - aż nad samą Maltę, objechaliśmy akwen dookoła. Była okazja, by zrobić wiele zdjęć oraz poinformować gości z Hanoweru o atrakcjach Grodu Przemysła. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL