R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393476 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zaproszenie do Pruszkowa

 

Ciekawe wydarzenie na torze
dostępne dla wszystkich fanów kolarstwa


Czesław Lang lubi jazdę na torze w Pruszkowie. 15 maja 2017 (na zdjęciu) wygrał wyścig australijski gwiazd polskiego kolarstwa podczas prezentacji trasy 74. Tour de Pologne.
Fot. Szymon Gruchalski

W kwietniu tego roku na torze kolarskim w Pruszkowie odbędzie się ciekawe wydarzenie sportowe, dostępne dla wszystkich ludzi kolarstwa (amatorów i zawodowców), którzy chcieliby w tym miejscu spróbować swych sił. Odbędzie się ono w dniach 7 i 8 kwietnia, w których to dojdzie do próby bicia rekordu Polski w jeździe indywidualnej na dystansie 10 km, jak również rywalizacji indywidualnej na 1 km i 3 kilometry.

Mówiąc w wielkim skrócie, znaleźli się ludzie kolarstwa (Merx Team Wągrowiec oraz Stowarzyszenie Sport Piątkowice), którzy postanowili zorganizować dwudniowe zawody na torze dla amatorów i zawodowców. 7 i 8 kwietnia 2018 od rana do wieczora zaplanowano bicie rekordu Polski na dystansie 10 kilometrów (na rowerze torowym lub szosowym), jak również rywalizację na 1 i 3 kilometry (tylko rowery torowe) - kobiet i mężczyzn.


Złote medale Polaków (Adriana Teklińskiego na zdjęciu) i Szymona Sajnoka w kolarstwie torowym sprawiły, że tą odmianą kolarstwa zainteresowalo się wielu amatorów.
Fot. archiwum Adriana Teklińskiego

Dyrektorem zawodów jest Paweł Rychlicki, były szosowiec grupy Mróz, który zamarzył sobie, by tor kolarski w Pruszkowie był odtąd miejscem cyklicznych spotkań braci rowerowej z calej Polski. Zapewnione będą profesjonalne urządzenia pomiarowe, najlepsi sędziowie, także personel medyczny.

W imprezie mogą uczestniczyć amatorzy oraz zawodowcy. Trzeba posiadać sprawny rower torowy (można będzie wypożyczyć na miejscu) lub szosowy (tylko w przypadku bicia rekordu na dystansie 10 km) oraz kask, jak również zarejestrować się na stronie www.speedtimecycling.eu i dokonać opłaty startowej.

Organizatorzy przygotowali puchary oraz nagrody pieniężne. Szczegółowe informacje na temat kwietniowego wydarzenia na torze kolarskim w Pruszkowie na stronie www.speedtimecycling.eu, tamże 5 kwietnia zostanie przedstawiony program godzinowy imprezy.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL