R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826796 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tour de Pologne oczami zwycięzców
i jego głównego organizatora

 

18 stycznia 2013 spotkanie w "Dabrówce"
z Czesławem Langiem, Januszem Kowalskim i Tadeuszem Krawczykiem


Czesław Lang i Janusz Kowalski znów razem. Obaj wygrali Tour de Pologne, obaj zdobywali dla Polski medale na mistrzostwach świata. Na zdjęciu obaj znakomici sportowcy podczas zawodów kolarzy górskich w Puszczykowie, kwiecień 2008.


Czesław Lang, Janusz Kowalski i Tadeusz Krawczyk - to znakomici przed laty polscy kolarze. Wspólnym mianownikiem ich sportowych karier było to, że triumfowali w Tour de Pologne. O tym, jak zwyciężali w naszym narodowym wyścigu, co porabiają dziś i jak patrzą na współczesny cyklizm będzie się można przekonać już niedługo, 18 stycznia 2013 roku, podczas spotkania w Piątkowskim Centrum Kultury "Dąbrówka" w Poznaniu.

Czesław Lang wywalczył w 1980 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie srebrny medal w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Przegrał tylko z Rosjaninem Siergiejem Suchoruczenkowem, na finiszu wyprzedził Jurija Barinowa.

W tymże 1980 roku Czesław Lang wygrał wiele wyścigów, w tym Tour de Pologne. 57-letni dziś były kolarz jest głównym organizatorem Tour de Pologne, naszego narodowego wyścigu, który od kilku lat plasuje się w trzydziestce najważniejszych tourów świata.

O tym, jak Czesław Lang wygrywał Tour de Pologne w 1980 roku i jak się organizuje wyścig z cyklu World Tour fani i pasjonaci kolarstwa będą mogli posłuchać 18 stycznia 2013 roku w Piątkowskim Centrum Kultury "Dąbrówka" w Poznaniu.

Obok Czesława Langa zasiądą i o swych sukcesach w Tour de Pologne mówić także będą: Janusz Kowalski - szosowy mistrz świata z 1974 roku oraz triumfator TdP z 1976 roku oraz Tadeusz Krawczyk - zwycięzca TdP z 1983 roku.

Warto zarezerować sobie już dziś czas na spotkanie z trójką znakomitych szosowców, z których jeden mieszka poza granicami Polski (Tadeusz Krawczyk we Francji - Miluza). Początek spotkania w "Dąbrówce" 18 stycznia 2013 (piątek) o godzinie 18.00.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL