R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41603002 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wyżej rowerem w Polsce
wjechać się nie da!

 

Kross Uphill Race Śnieżka za nami

To była niesamowita sobota (9 sierpnia) w Karpaczu - deptak miejski w centrum został opanowany przez rowerzystów, którzy zjawili się tutaj przy okazji XXIV edycji Wjazdu na Śnieżkę. Kross Uphill Race Śnieżka to impreza wyjątkowa – raz w roku Karkonoski Park Narodowy otwiera swoje bramy i umożliwia wjazd 400 kolarzom górskim na sam szczyt Śnieżki (1602 metrów n.p.m.). Wyżej rowerem w Polsce wjechać się nie da!

Replica Rolex

Punktualnie o godz. 10.00 burmistrz miasta Karpacz Bogdan Malinowski dał sygnał do startu i zawodnicy ruszyli na trasę o długości 14 kilometrów z poziomu 600 m n.p.m. na szczyt czyli 1602 m n.p.m.

Początek trasy to żmudne wdrapywanie się do Karpacza Górnego a dalej obok świątyni Wang na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Tuż za bramami KPN trasa z łagodnej zmienia się w stromy podjazd po nierównej kostce brukowej. Po zdobyciu Strzechy Akademickiej i Spalonej Strażnicy podjazd trochę łagodnieje i daje odpocząć, by po minięciu schroniska Dom Śląski wyciągnąć ze startujących wszystkie siły na finałowych metrach przed szczytem. Tłumy kibiców na całej trasie dodają uczestnikom niesamowitej energii a każdy zdobywca Śnieżki odbierający na szczycie medal jest zwycięzcą.

W tym roku takich zwycięzców było 364, a najszybciej trasę Kross Uphill Race Śnieżka 2014 pokonał Bogdan Czarnota (Kross Racing Team), który wyprzedził Michała Antosza ( MTB Votum Team Wrocław) i Pawła Gniteckiego ( MTB Sokół Vidioni Bralin). Najlepszą kobietą na trasie okazała się Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team) przed Klaudią Radziszewską ( UKS Wygoda Białystok) i Gizelą Rakowską ( Northec Bike Team).

Gdy zawodnicy startujący w Kross Uphill Race Śnieżka dzielnie walczyli z podjazdem, na deptaku miejskim w Karpaczu kibice także się nie nudzili – Rafał Komorowski, wielokrotny mistrz Polski, stworzył niesamowity pokaz trialu skacząc po przygotowanym przez siebie torze jak i… pomiędzy kibicami.

Na scenie trwały zabawy i konkursy dla dzieci, przedstawiciele marki KROSS prezentowali pełną gamę rowerów od modeli szosowych do enduro.

www.besttime.me

Kolejna możliwość zdobycia najwyższego szczytu Sudetów już za rok. Wyniki i zdjęcia z tegorocznych zmagań w Kross Uphill Race Śnieżka znajdziecie na www.uphillrace.pl oraz na www.facebook.com/UphillRace
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL