R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832542 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się na Winogradach

 

W niedzielę wyścigi przełajowe
oraz na rowerach górskich


Michał Górniak wygrał przed rokiem zawody przełajowe na Winogradach w kategorii elita mężczyzn.
Fot. Piotr Kurek

Wyścigi przełajowe poświęcone pamięci Marka Wawrzyniaka i Zbyszka Jędrzejczaka odbędą się w najbliższą niedzielę, 18 lutego 2018, na poznańskich Winogradach. Swą formę - poza kobietami, juniorami, seniorami i mastersami - będą mogli sprawdzić także w oddzielnej rywalizacji kolarze górscy, zarówno panie jak i panowie. 

Zawody odbędą się na terenie ośrodka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej przy ulicy Winogrady 11. Wojciech Gogolewski, główny ich organizator, wytyczył dla startujących rundę o długości 1800 metrów. Będą musieli się oni wykazać umiejętnościami podbiegania po schodach, pokonywania przeszkód oraz sprostać pogodowej niewiadomej...

Trudno przewidzieć, w jakich warunkach atmosferycznych przyjdzie jechać na rowerach kobietom i mężczyznom. To raczej zagadka, ale wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują raczej, że może być bardziej błotniście niż zimowo.


Bernard Bocian, znakomity przed laty kolarz, na trasie ubiegłorocznych zmagań kolarskich na Winogradach.
Fot. Piotr Kurek 

Będzie to już dziesiąta edycja wyścigów przełajowych poświęconych pamięci Marka Wawrzyniaka (zginął na miejscu) i Zbyszka Jędrzejczaka (w następstwie odniesionych obrażeń), których w styczniu 2008 na obwodnicy Kórnika najechał samochód podczas ich kolarskiego treningu. 

W niedzielę, o godzinie 10.00, jako pierwsi ruszą na trasę posiadacze rowerów górskich - mężczyzni. O 11.00 początek wyścigu juniorów na rowerach przełajowych, o 11.01 rozpoczną rywalizację panie na przełajówkach i rowerach górskich. O 12.30 rozpocznie się najważniejszy wyścig, poświęcony pamięci Marka i Zbyszka. Elita i mastersi będą ścigać się przez 50 minut (plus jedno finałowe okrążenie). Wyścig zapowiada się całkiem interesująco, zważywszy na fakt, że w Wągrowcu (4 lutego) na starcie stanęło aż 28 przełajowców.

Ci wszyscy, którzy choć raz obserwowali zawody kolarskie na Winogradach, wiedzą aż nadto dobrze, że rywalizacja odbywa się w sposób niezwykle przejrzysty dla kibiców (z jednego miejsca widać większość trasy). Nie inaczej będzie też i w niedzielę.


Pamiątkowa fotografia na zakończenie imprezy. Poznań, 19 lutego 2017. 
Fot. Piotr Kurek  

Warto być w niedzielę na poznańskich Winogradach. Jako zawodniczka, jako zawodnik, jako kibic. Te zawody mają swój klimat, nastrój i są, co roku, spotkaniem i przeglądem sił ludzi wielkopolskiego kolarstwa przed nowym sezonem. Co oczywiste, organizatorzy (Wojciech Gogolewski i Dariusz Gorczyński) zapraszają niezwykle serdecznie przełajowców i ludzi MTB z innych rejonów kraju. 

                                 Piotr Kurek

18 lutego 2018
Cyclocross Wielkopolska Gogol MTB/ X Wyścigi Przełajowe Marka i Zbyszka

Organizator: Ognisko TKKF "Paluki" w Wągrowcu
Gdzie: Poznań - ośrodek TKKF przy ulicy Winogrady 11
Start: godzina 11.00 - start kategorii junior, 11.01 - kobiety na przełajówkach i rowerach górskich, 12.30 - senior, masters. Kolarskie wyścigi przełajowe w czterech kategoriach wiekowych: kobiety open, junior, seniorzy oraz masters. O godz. 10.00 wyścig mężczyzn na rowerach górskich. Zapisy biurze zawodów od 9 do 10.30.
Więcej informacji: http://www.cyclocrosswielkopolska.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL