R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825675 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 stycznia 2023 spotkanie rowerzystów

 

Agnieszka Szklarska i Piotr Kurek
serdecznie zapraszają nad Rusałkę

 1 stycznia 2023 nad poznańskim jeziorem Rusałka odbędzie się noworoczne spotkanie rowerzystów. Zapraszają na nie serdecznie Agnieszka Szklarska - właścicielka baru "Bumerang"  i Piotr Kurek - pomysłodawca i organizator od ponad dwóch dekad tych spotkań.


To będzie już kolejne takie spotkanie nad Rusałką. Jak zawsze, rozpocznie się ono o godzinie trzynastej. Jak w minionych ponad dwudziestu latach, fani dwóch kółek objadą  na swych rowerach to jezioro - to dystans prawie 4 kilometrów. A potem będzie wzajemne składanie sobie życzeń noworocznych oraz udział w losowaniu nagród (rozmaitych gadżetów ufundowanych przez sponsorów oraz ludzi dobrej woli).

Będzie to najlepsze miejsce, by poinformować pasjonatów rowerów, że w przyszłym roku (dokładnie 29 lipca 2023) w Poznaniu rozpocznie się jubileuszowy 80. Tour de Pologne. Tego dnia najlepsi kolarze świata pokonają około 240 kilometrów w Poznaniu oraz wokół niego. Dzień wcześniej, 28 lipca, na terenie MTP odbędzie się prezentacja ekip startujących w naszym narodowym wyścigu.

Byłoby miło widzieć dużo rowerzystów w pierwszy dzień roku 2023 nad Rusałką, kultowym miejscem dla rekreacji i wypoczynku w Poznaniu, optymistycznie wejść z przytupem w kolejny sezon rowerowo/ kolarski i swą obecnością potwierdzić, że od roku 2001 w tym właśnie miejscu utrwala się tradycja spotkań noworocznych.

W minionych latach brali w nich udział: prezydenci Poznania - Ryszard Grobelny, Jacek Jaśkowiak (trzy razy), wiceprezydent miasta Maciej Frankiewicz, także obecny marszałek województwa wielkopolskiego Marek Wożniak, znani kolarze - Katarzyna Pawłowska i Paweł Cieślik, znane ekipy kolarskie - Euro Bike Team (wcześniej Corratec Team i Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Rybczyński-Bikes Remmers Team i inne. Nigdy nie brakowało rowerowych turystów, dla których jazda na dwóch kółkach ma wymiar romantyczny: w tym miejscu serdecznie wspominam Grażynę i Ryszarda Głowackich z Suchego Lasu, Marię i Tadeusza Matuszków z Kiekrza, ekipę z Wrześni pod liderującym kierownictwem Mieczysława Koczorowskiego. Oraz dziesiątki i setki innych entuzjastów dwóch kółek.

W imieniu Agnieszki Szklarskiej (właścicielka baru "Bumerang") i własnym zapraszam lud rowerowy nie tylko Poznania nad Rusałkę w dniu 1 stycznia 2023. Niech to spotkanie będzie liczne, godne 80. Tour de Pologne, który w lipcu przyszłego roku na trzy dni zawita w wielkopolskie progi.

Piotr Kurek  


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL