R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827030 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Stare Kurowo czeka na przełajowców

 

W najbliższą sobotę wyścigi
z nagrodami finansowymi


W Starym Kurowie wystartuje Mariusz Gil, który ściga się z powodzeniem w maratonach MTB (na zdjęciu) i rywalizuje skutecznie w kolarskich przełajach.
Fot. FOTOMTB.pl

W najbliższą sobotę, 1 grudnia, w Starym Kurowie odbędę się kolarskie wyścigi przełajowe. Mają rangę ogólnopolską i ładną nazwę: "Cień Kawczych Gór". Mogą w nich startować amatorzy, jak również zawodniczki i zawodnicy z licencjami. Organizatorzy przygotowali dla najlepszych pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz premie finansowe.

Stare Kurowo to miejscowość niedaleko od Strzelec Krajeńskich, nieoficjalnej stolicy polskiego kolarstwa przełajowego. – Wyścigi w tej miejscowości odbędą się po raz pierwszy - mówi Dariusz Maksymowicz, główny ich organizator. – Mam nadzieję, że wszystko zagra i impreza zostanie oceniona na medal. Przygotowaliśmy bardzo ładną trasę. Jej długość wynosi około 2600 metrów. Będą zjazdy i podjazdy, nie zabraknie przeszkód - podkreśla wielki entuzjasta cyklizmu.

W imprezie mogą uczestniczyć zawodniczki i zawodnicy z licencjami oraz amatorzy. Pierwszy wyścig (mastersów II, czyli 45-54 lata) rozpocznie się o godzinie 10. Minutę później wystartują starsi od nich panowie w wieku 55 lat i starsi. Jedni i drudzy rywalizować będą przez 35 minut. O 10.50 ruszą na trasę najmłodsi mastersi (35-44 lata). Minutę po nich staną w pedałach amatorzy.

Ścigać się będą kobiety i mężczyzni we wszystkich kategoriach wiekowych. Wyścig elity pań i juniorek zaplanowano na godzinę 13.35, elity panów, orlików i juniorów na 14.30.

Organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale dla najlepszych, nagrody rzeczowe oraz premie finansowe w łącznej wysokości 5000,00 złotych. W wyścigu elity mężczyzn, orlików i juniorów otrzyma je aż ośmiu pierwszych zawodników - od 500,00 do 50,00 złotych.

Dariusz Maksymowicz, główny organizator imprezy, zaprasza niezwykle serdecznie do Starego Kurowa nie tylko Wielkopolan, tych z licencjami i amatorów. Czyni to w imieniu Pani Wójt Magdaleny Szydełko i własnym.

Biuro zawodów znajdować się będzie w Szkole Podstawowej w Starym Kurowie, ulica Tadeusza Kościuszki 95 (sala gimnastyczna). Zapisy od godziny 8.00, tamże takźe weryfikacja zgłoszeń drogą e-mailową (specmax2@wp.pl).


                                              Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL