R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827142 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przegonili deszcz na Cytadeli

 

Druga edycja Ligi Rowerowej dla dzieci


Najmłodsi uczestnicy rowerowej zabawy na Cytadeli.
Fot. Piotr Kurek

W minioną niedzielę odbyła się druga edycja Ligi Rowerowej dla dzieci. Tym razem najmłodsi w wieku od trzech do dwunastu lat rywalizowali ze sobą w Poznaniu - na Cytadeli. Łącznie wystartowało około 50 dzieci.

Początkowo pogoda nie rozpieszczała, jednak padający deszcz w czasie trwania zapisów nie przestraszył młodych kolarzy, którzy licznie przybyli na Cytadelę. Pierwsi startujący zawodnicy przegonili ołowiane chmury, dzięki czemu do końca trwania zawodów już nie spadła żadna kropla deszczu. Pojawiło się także słońce.


Nie przestraszyli się deszczu i zjawili się na Cytadeli, by sportowo rywalizować.
Fot. Piotr Kurek

W kategorii 3-5 lat najlepszymi zawodniczkami były kolejno: Gabriela Włodarczak, Adrianna Gielniak, Natalia Kamińska, a zawodnikami: Alan Jankowski, Bartosz Kruś i Alan Garczarek, w kategorii 6-8 lat: Kinga Dukarska oraz Brajan Szczepkowski, Maciej Tracz i Ignacy Łącki, w kategorii 9-10 lat nie wystartowała żadna dziewczynka, a najlepszymi zawodnikami byli: Jakub Figaj, Stefan Łącki i Filip Zugehoer, w kategorii 11-12 lat: Weronika Gielniak oraz Antoni Łącki i Adam Frański.

Po starcie w poszczególnych kategoriach przeprowadzono eliminacje w sprintach, w których wyłoniono najlepszych 16 zawodników. W międzyczasie wystartowała sztafeta rodzinna, którą wygrała drużyna Mumot Team pokonując dwie rodziny, które dojechały na metę z tym samym czasem – rodzinę Łąckich i Ochowiaków. W finale sprintów znaleźli się: Weronika Gielniak, Stefan i Antoni Łąccy oraz Adam Frański. Pierwszy swoją jazdę zakończył Antoni, drugi Adam, trzecia na metę wjechała Weronika i czwarty był Stefan.


Dzieci, rodzice oraz organizatorzy niedzielnych zawodów na Cytadeli.
Fot. Piotr Kurek

Następna edycja Ligi Rowerowej dla dzieci 1 czerwca w Środzie Wielkopolskiej!

Krótki komentarz

Od jedenastej do trzynastej dwie godziny trwała rowerowa zabawa chłopców i dziewcząt. Przyjechali z rodzicami, gdy lało, gdy padał deszcz, ale widać było z ich twarzy (młodych kolarzy), że pragną się ścigać, rywalizować na swych większych i mniejszych rowerkach. I że pogoda im w tym pragnieniu nie przeszkodzi.

Ostatecznie przejaśniło się, deszcz ustąpił i zielona murawa obok restauracji "Umberto" była miejscem sportowej rywalizacji. Panował dobry duch współzawodnictwa, choć niektórzy ze startujących nie uchronili się od upadku na mokrej trawie. Wstawali i jechali dalej.

Dyplomy, medale i upominki - dla wszystkich. Dużo radości, dużo uśmiechów ze strony tych młodych adeptów kolarstwa, którzy przyjechali na Cytadelę z Kąkolewa (Alan Garczarek), z Klęki, ze Środy Wielkopolskiej, z Żerkowa i z jeszcze innych miejsc w Wielkopolsce. To była udana impreza, której słoneczny klimat po deszczu stworzyli, wykreowali młodzi adepci kolarstwa. Rodzice też nie zawiedli.

                                                                   Piotr Kurek

Wyniki zawodów na Cytadeli na stronie
http://www.akademiamlodegokolarza.pl/news,pl,81.html

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL