R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41697827 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Srebro Ryszarda Kołackiego

 

Ekipa Merx Team zdominowała torowe
mistrzostwa Polski mastersów i cyklosportu 


Ryszard Kołacki, człowiek biznesu, próbuje sił w kolarstwie w wyścigach szosowych, maratonach MTB i ostatnio, z powodzeniem, na torze.
Fot. archiwum Merx Team

– Zdobyłem tytuł wicemistrza Polski na torze - mówi Ryszard Kołacki z Wągrowca, człowiek biznesu i wielki pasjonat kolarstwa. Także jego sponsor. – Wywalczyłem go w wyścigu na 3 kilometry ze startu zatrzymanego - podkreśla.

I dodaje: – I do tego sukcesu dołożyłem jeszcze dwa medale brązowe: w wyścigu na 1 km i w scratchu.


Było o co walczyć na łódzkim torze kolarskim.
Fot. archiwum Merx Team

Ryszard Kołacki, rocznik 1953, postanowił wziąć udział w torowych mistrzostwach Polski mastersów i cyklosportu, które od 2 do 4 czerwca odbyły się w Łodzi. Wcześniej kupił dobry rower torowy i z kolegami z teamu pojechał dwa razy na konsultacje na najbardziej znany tor kolarski w Polsce - BGŻ w Pruszkowie.

– Kocham jazdę na rowerze, ale teraz postanowiłem spróbować czegoś nowego - mówi główny sponsor czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań". – To nowe doświadczenie, to nowy rodzaj wyzwania. Powiem krótko, spodobała mi się ta jazda. Nawet bardzo!


Merx Team na najwyższym miejscu podium. Paweł Rychlicki otwiera butelkę szampana.
Fot. archiwum Merx Team

Ryszard Kołacki wrócił z Łodzi do Wągrowca z trzema medalami (przypominam jeden srebrny, dwa brązowe), zaś Merx Team wywalczył ich aż szesnaście (trzy złote, siedem srebrnych i sześć brązowych). Złożył się nań wysiłek Pawła Rychlickiego, Kacpra Kistowskiego, Lecha Erganga i Ryszarda Kołackiego.

– Pogoda nam sprzyjała, tor w Łodzi jest odkryty, konkurencja odbywała się za konkurencją. Wszystko odbywało się zgodnie z harmonogramem - mówi Ryszard Kołacki. Paweł Rychlicki, między innymi były kolarz grupy Mróz, najbardziej doświadczony kolarsko człowiek wągrowieckiej ekipy, startował w ośmiu konkurencjach i zdobył aż pięć medali srebrnych. Najwięcej złotych zdobył Kacper Kistowski - aż dwa, także jeden srebrny Również Lech Ergang sięgnął po cztery krążki - trzy brązowe i jeden srebrny.


Paweł Rychlicki zdobył pięć srebrnych medali indywidualnie i jeden złoty z drużyną - razem z Lechem Ergangiem i Kacprem Kistowskim.
Fot. archiwum Merx Team

Trójka Rychlicki. Kistowski i Ergang zdobyła złoto w jeździe drużynowej na dochodzenie na dystansie 3 kilometrów.

– Ten nowy rodzaj doświadczenia zachęca mnie i kolegów, by szukać innych miejsc w Europie do torowej rywalizacji z rówieśnikami (mastersami) - mówi Ryszard Kołacki.


Ekipa Merx Team zdominowała zmagania polskich mastersów i zawodników kategorii cyklosport na torze kolarskim w Łodzi.
Fot. archiwum Merx Team

– W najbliższy weekend jedziemy do Sokołowa Podlaskiego, by ścigać się w Mistrzostwach Polski Mastersów w jeździe indywidualnej na czas i parami - mówi Paweł Rychlicki. – Startujemy w najsilniejszym składzie (Ryszard Kołacki, Lech Ergang, Kacper Kistowski, Artur Spławski, Sławomir Spławski, Stanisław Paterka, Bogdan Jaszowski, Jerzy Rogalski, także i ja) - podkreśla były kolarz grupy Mróz i były szosowy mistrz świata mastersów sprzed trzech lat.

– A później będziemy mieli dwanaście dni luzu, wypoczynku, czerwcowej przerwy od ścigania na rowerach. Tak dla nas, ekipy Merx Team, skończy się pierwsza część kolarskiego sezonu 2017 - podsumowuje Paweł Rychlicki.


                                          Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL